reklama
reklama

Ponad 17,5 miliona złotych zaplanowano w budżecie na rok 2022 na drogi gminne

Gmina Dobra w budżecie na rok 2022 zaplanowała prawie 46,5 miliona złotych na inwestycje, z czego ponad 17,5 miliona złotych to środki przeznaczone na inwestycje w drogi gminne.

Miejscowość Wołczkowo i Bezrzecze z lotu ptaka

Najdroższa z planowanych inwestycji drogowych dotyczyć będzie budowy ul. Piaskowej w Wołczkowie, wraz z infrastrukturą oraz przebudową istniejącego rowu melioracyjnego. Planowany koszt to 3 miliony złotych. W Wołczkowie przebudowana zostanie również ul. Malinowa, na której remont zaplanowano w budżecie 1 milion złotych.

2,4 miliona złotych kosztować będzie budowa dróg gminnych na terenie osiedla „Sportowego” w Dobrej. Tylko 100 tysięcy złotych mniej trzeba będzie zapłacić za remont ul. Zgodnej w Mierzynie wraz z infrastrukturą. Kolejną drogą, która zostanie wyremontowana to ul. Komercyjna w Mierzynie. Koszt inwestycji wyniesie 1,1 miliona złotych.

Za kwotę 800 tysięcy złotych wybudowane zostaną drogi na ul. Plenerowej, ul. Projektowej, ul. Porcelanowej i ul. Poetyckiej w Dobrej, natomiast 700 tysięcy złotych zaplanowano na remont kolejnych ulic w Dobrej: Jaworowej, Białej Brzozy, Kasztanowej i Jaśminowej.

Po 500 tysięcy złotych planuje się wydać na budowę ul. Przytulnej w Dobrej wraz z infrastrukturą, modernizację ul. Wesołej oraz ul. Zacisznej w Mierzynie, oraz budowę ul. Azaliowej i Perłowej w Bezrzeczu.

Blisko 800 tysięcy złotych pochłonie budowa chodników na ul. Zeusa w Mierzynie, ul. Parkowej w Bezrzeczu oraz w Rzędzinach.

W budżecie gminy zaplanowano również budowę kolejnych ścieżek rowerowych – z Buku do przejścia granicznego w Lubieszynie za kwotę 700 tysięcy złotych oraz z Mierzyna do granicy państwa (za kwotę 50 tysięcy złotych) i od ul. Łukasińskiego do ul. Weleckiej (za kwotę 50 tysięcy złotych).

Powiązany Artykuł:

Gmina Dobra: projekt budżetu z nadwyżką budżetową

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację