reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 429 612 | Zgonów: 33 213 | Wyzdrowiało: 1 173 087


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 72 943 | Zgonów: 1 292

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 216 | Zgonów: 41

Data aktualizacji: 16 stycznia 2021 roku, godzina: 12.29 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne:

Rozpoczęły się przygotowania do budowy szkoły podstawowej w Dołujach

Urząd Gminy w Dobrej poinformował, że podpisana została umowa na opracowanie koncepcji budowy nowego budynku szkoły podstawowej w miejscowości Dołuje. Nowa szkoła mieścić będzie się przy ul. Pięknej.

Umowa podzielona została na dwa etapy, polegające najpierw na opracowaniu dwóch wstępnych wariantów koncepcji w zakresie zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu kubaturowego budynku szkoły podstawowej z salą gimnastyczną w Dołujach, a następnie wykonaniu na podstawie wybranej przez Urząd Gminy w Dobrej wstępnej koncepcji ostatecznego opracowania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej.

Koncepcja, która będzie składała się m.in. opracowania zagospodarowania terenu, rzutów budynku, wizualizacji oraz szacunkowego zestawienia kosztów realizacji inwestycji, ma być gotowa do końca kwietnia 2021 roku.

Gmina Dobra na przestrzeni ostatnich kilku lat inwestuje w infrastrukturę oświatową. W 2013 wybudowana została nowoczesna szkoła podstawowa w Mierzynie. Cztery lata później rozbudowana została szkoła podstawowa w Bezrzeczu, a w roku 2018 rozbudowana została szkoła podstawowa w Dobrej. Przeprowadzono również termomodernizację budynku szkoły podstawowej w Rzędzinach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację