Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 958 416 | Zgonów: 16 147 | Wyzdrowiało: 494 869


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 35 718 | Zgonów: 466

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 013 | Zgonów: 11

Data aktualizacji: 27 listopada 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


W Wołczkowie powstaje park rodzinny przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Gmina Dobra przystąpiła do budowy parku rodzinnego im. Jana Pawła II w Wołczkowie. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Lipowej i Ogrodowej.

– Aranżacja parku rodzinnego została wkomponowana w istniejący drzewostan, na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Całość inwestycji zaprojektowana została z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego usadowienie altany oraz wiaty zaprojektowano na równi z terenem inwestycji, co pozwoli na bezkolizyjne poruszanie się i korzystanie z urządzeń osobom niepełnosprawnym.

Park rodzinny zyska nową zewnętrzną instalację oświetleniową, która będzie obejmować oświetlenie nowo powstałych ścieżek, zostanie oświetlona architektura altany oraz wiaty. Zastosowano w tym celu energooszczędne oświetlenie typu LED.

– W ramach inwestycji przewiduje się również budowę siedemnastu nowych miejsc postojowych, w tym 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano również poszerzenie ulicy Ogrodowej do szerokości 5 metrów na odcinku inwestycji, zaprojektowano również nowe zjazdy do istniejących działek – tłumaczy wójt Dera.

Szacuje się, że prace budowlane powinny zostać zakończone do 31 maja przyszłego roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda