reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 88 636 | Zgonów: 2 447 | Wyzdrowiało: 68 420


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 680 | Zgonów: 31

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 28 września 2020 roku, godzina: 10.50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Od piątku ulica Szczecińska zostanie zamknięta! Zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższą środę wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na odcinku od ul. Poziomkowej do ronda. W piątek po porannym szczycie ruch na wspomnianym odcinku zostanie zamknięty. Utrudnienia potrwają około 2 tygodni.

– Zamknięcie odcinka ul. Szczecińskiej związane jest z koniecznością przesunięcia osi jezdni, w związku ze skutkami awarii sieci kanalizacji deszczowej, która wystąpiła pod koniec czerwca oraz z zasadnością rozdzielenia ruchu pieszego od rowerowego na możliwie jak największym przebiegu ścieżki – tłumaczy Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

Kierowcy mogą korzystać z możliwych dróg alternatywnych tj.: ulicami Poziomkową oraz Bukową/Stokrotki lub ulicami Przytulną i Krajobrazową.

Z uwagi na zamknięty odcinek drogi, od 18 września od godziny 9.00 nastąpi zmiana tras linii autobusowych 105 oraz 121. Przystanek końcowy dla linii 105 zostanie zlokalizowany w zatoce autobusowej w ciągu ulicy Szczecińskiej, naprzeciwko sklepu Netto (przystanek Dobra Przytulna). Uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek dla wysiadających w ciągu ulicy Szczecińskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Przytulną. Nie będą obsługiwane przystanki Dobra Rondo oraz Dobra Osiedle.

Autobus na linii 121 kursować będzie objazdem przez ulice Poziomkową oraz Stokrotki. Nie będzie obsługiwany przystanek Dobra Rondo, a przystanek Dobra Stokrotki (na żądanie) w kierunku Grzepnicy zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji tymczasowej w ciągu ulicy Stokrotki. W kierunku Grzepnicy uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek w ciągu ulicy Szczecińskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Przytulną.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda