Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 55 319 | Zgonów: 1 858 | Wyzdrowiało: 38 162


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 927 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 20 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 14 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.39 | Kliknij i przeczytaj raport


Przedszkole w Mierzynie na ostatniej prostej! Od września korzystać będzie z niego 225 dzieci

Wykonawca inwestycji zgłosił gotowość do dokonania odbioru końcowego wybudowanego w Mierzynie przedszkola.

– W ramach realizacji robót budowlanych wybudowane zostało przedszkole w Mierzynie dla 225 dzieci – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Do dyspozycji maluchów będzie 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wyposażone w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety. Ponadto na terenie kompleksu znajdują się dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

– Całkowita wartość inwestycji to ponad 25 milionów złotych – przypomina wójt Dera.

Zanim z przedszkola zaczną korzystać mali mieszkańcy gminy Dobra, niezbędne jest dokonanie odbioru obiektu budowlanego przez Państwową Straż Pożarną oraz Państwową Inspekcję Sanitarną, a następnie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

– Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie po jej uprawomocnieniu pozwoli na korzystanie z nowego obiektu przedszkola – wyjaśnia Teresa Dera, wójt gminy Dobra. – Z radością czekamy na dzień 1-go września, czyli moment, kiedy nasze pociechy zagoszczą w nowym, pięknym i kolorowym budynku przedszkola – podkreśla wójt.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda