Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 55 319 | Zgonów: 1 858 | Wyzdrowiało: 38 162


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 927 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 20 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 14 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.39 | Kliknij i przeczytaj raport


Kolejny krok w kwestii porozumienia budowy drogi alternatywnej dla Wołczkowa i Bezrzecza w kierunku Szczecina

Gmina Dobra przygotowała projekt porozumienia dotyczącego nowego połączenia drogowego miejscowości Bezrzecze i Wołczkowo ze Szczecinem. Aktualnie dokument jest analizowany przez Urząd Miasta Szczecin.

Celem budowy nowego połączenia drogowego jest odciążenie obecnych dróg łączących Bezrzecze i Wołczkowo ze Szczecinem.

– Nowa droga powinna poprawić komunikację pomiędzy gminą Dobra a Szczecinem i przenieść część ruchu przez Wołczkowo i Bezrzecze poza wskazane miejscowości. Dzięki temu zmniejszy się hałas w centrum miejscowości i poprawi bezpieczeństwo na drodze – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Alternatywne połączenie ze Szczecinem zwiększy też płynność ruchu w sytuacjach awaryjnych i stworzy komplementarny ciąg komunikacyjny względem planowanej budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

– Poprawi się również skomunikowanie gminy Dobra z planowaną pętlą autobusowo-tramwajową przy ul. Nowoszerokiej oraz halą widowiskowo-sportową Netto Arena w Szczecinie – tłumaczy wójt Dera.

Nowa droga rozpoczynać się będzie zaraz za Wołczkowem (od strony Głębokiego), a zakończy na ul. Nowoszerokiej, tuż obok hali Netto Arena w Szczecinie. Będzie to jednojezdniowa, dwupasmowa droga klasy G, z rozmieszczonymi rondami w miejscach przecięcia i zbliżenia do głównych dróg zbiorczych i lokalnych, obsługujących przyległe obszary. Jedno z rond byłoby zlokalizowane mniej więcej na wysokości ul. Parkowej, a drugie na wysokości ul. Miętowej i Bukszpanowej. Przypomnijmy, że w projekcie budowy nowego ronda w ciągu ulicy Nowoszerokiej pozostawiono wolny pas z przeznaczeniem na przyszłe włączenie drogi alternatywnej w nowy układ drogowy, planowany do realizacji przy hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda