reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 146 | Zgonów: 1 492 | Wyzdrowiało: 22 209


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 611 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 2 lipca 2020 roku, godzina: 10.37 | Kliknij i przeczytaj raport

Gmina wyda ponad 15 milionów złotych w ramach projektu poprawy gospodarki wodno-ściekowej

Gmina Dobra przeprowadzi modernizację oczyszczalni ścieków w Redlicy. Wszystko to dzięki parafowanemu aneksowi do umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prace planowane są w okresie od marca do listopada br. Wartość inwestycji to ponad 1,1 miliona złotych.

– Zakończona w ubiegłym roku rozbudowa oczyszczalni ścieków Redlica, w ramach projektu współfinansowanego ze środków POIiŚ, pozwoliła na wyłączenie z ruchu biobloku nr 1 i dokonanie czyszczenia i przeglądu reaktora – informuje Urząd Gminy w Dobrej.

W ramach planowanej modernizacji wymienione zostaną urządzenia wraz z osprzętem na energooszczędne urządzenia nowej generacji.

– Zamontowane zostaną m.in. elementy systemów napowietrzania, przepustnic powietrza, pomostu obrotowego ze zgarniaczem wraz z napędem, mieszadła zatapialne dla komory beztlenowej – wyjaśnia Urząd Gminy w Dobrej.

Aktualnie w ramach projektu poprawy gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra realizowane są dwie inwestycje. Pierwsza z nich dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w zlewni przepompowni ścieków wzdłuż ulic Zgodnej, Tytusa, Kokosowej i Ozdobnej w Mierzynie oraz druga polegająca na budowie sieci wodociągowej na ul. Sportowej w Dobrej.

Całość projektu szacowanego na ponad 15 milionów złotych powinna być ukończona do końca 2020 roku. Przypomnijmy, że gmina Dobra uzyskała ze środków Unii Europejskiej dofinansowanie na poziomie 8 milionów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy w Dobrej