Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 4 848 | Zgonów: 129


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 133 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 07 kwietnia 2020 roku, godzina: 18:59 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

Trójwlotowe wahadło na czas ferii zimowych w Wołczkowie

Od wtorku, 11 lutego w miejscowości Wołczkowo nastąpi zmiana organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy ścieżki rowerowej wraz z przebudową skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej.

– Po porannym wtorkowym szczycie komunikacyjnym, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu polegająca na ruchu wahadłowym sterowanym trójstronnie tj. w ciągu ulicy Lipowej od strony Dobrej oraz od strony Głębokiego, jak i na ulicy Słonecznej od strony Wołczkowa – informuje Urząd Gminy w Dobrej.

Trójwlotowe wahadło ma obowiązywać do 22 lutego.

– Prace powodujące największe utrudnienia w ruchu pojazdów zaplanowane zostały na okres zmniejszonego ruchu tj. ferii zimowych w szkołach – tłumaczą urzędnicy.

Osoby poruszające się samochodami osobowymi mogą skorzystać z jednej z trzech tras alternatywnych umożliwiających ominięcie newralgicznego skrzyżowania. Pierwsza z nich prowadzi od strony Bezrzecza – od ulicy Górnej poprzez ulicę Szkolną i ulicę Zielona w Redlicy do ulicy Szczecińskiej w Dobrej, druga od strony Bezrzecza – od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową, Siewną, Piaskową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej natomiast trzecia od strony Bezrzecza – od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej.

Planowany termin zakończenia całości prac związanych z budową wspomnianej ścieżki rowerowej nie powinien przekroczyć 30 sierpnia br.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda