reklama
reklama

Ulica Szkolna idzie do remontu. Kierowców czekają utrudnieniami

W związku z rozpoczęciem budowy odcinka drogi od Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami przejazdu w ciągu ulicy Szkolnej.

– Na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem zaplanowano budowę chodnika, oświetlenia ulicznego oraz zatoki postojowej w okolicy szkoły na kolejne 21 miejsc parkingowych – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. W części od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną zostanie wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożeniu nowych warstw nawierzchni bitumicznej.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną także zjazdy, skrzyżowania, umocnione zostaną skarpy, a na odcinku leśnym, gdzie nie zaprojektowano chodnika, zrealizowane zostanie pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

– Okolicznym mieszkańcom umożliwiony zostanie wyłącznie dojazd do posesji w ciągu ulic Szkolnej, Wilanowskiej i Nad Ruczajem od strony Bezrzecza – informuje Teresa Dera. – Przejazd ulicą Folwarczną będzie udostępniony tylko dla komunikacji publicznej, a dojazd do posesji oraz gruntów rolnych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Folwarcznej możliwy będzie wyłącznie od strony Skarbimierzyc – dodaje wójt.

W związku z powyższym konieczne będą zmiany także w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, kursującej dotychczas przez ulicę Szkolną.

Linia 122 nie będzie dojeżdżała do Bezrzecza. Niemniej jednak zachowane zostaną kursy szkolne na trasie Bezrzecze Koralowa – Stolec jako zastępcza linia autobusowa 822, kursująca wyłącznie w dni powszednie w okresie nauki w szkołach.

Linia 122 kursowała będzie na jednokierunkowej trasie okrężnej Kościno – Dołuje (przystanek Dołuje wspólny z linią 108 zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 10 w kierunku Gumieniec), Skarbimierzyce ul. Folwarczna – Redlica – Wąwelnica – Dołuje (przystanek w ciągu ul. Daniela) – Kościno.

Dotychczasowy przystanek zlokalizowany w ciągu ulicy Daniela nie będzie obsługiwany przez linię 122. Wybrane kursy w dni powszednie wykonywane będą z dłuższym postojem na przystanku Wąwelnica.

Gmina Dobra wystąpiła o dofinansowanie przebudowy ulicy Szkolnej w Bezrzeczu w ramach naboru Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację