Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 924 422 | Zgonów: 14 988 | Wyzdrowiało: 469 527


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 33 812 | Zgonów: 421

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 1924 | Zgonów: 10

Data aktualizacji: 25 listopada 2020 roku, godzina: 11.03 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Ruszyła budowa Orlika i pumptrucku w Bezrzeczu

Gmina Dobra rozpoczęła budowę boiska sportowego Orlik i rowerowego placu zabaw pumptrack w Bezrzeczu. Wartość inwestycji opiewa na ponad milion złotych

- Projekt Orlika przewiduje budowę boiska do piłki nożnej wraz z wybiegami, a także wykonanie piłkochwytów, ławek i innych elementów małej architektury. Boisko będzie miało nawierzchnię ze sztucznej trawy. Projekt placu typu pumptrack zakłada budowę toru rowerowego wraz z dojściem oraz strefą startową - mówi wójt gminy Dobra Teresa Dera.

Przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Wołczkowo-Dobra doświetlone

Dobiegły końca prace związane z montażem i uruchomieniem doświetlenia dziewięciu przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Wołczkowo-Dobra.

– Lampy zostały już uruchomione, dzięki czemu zwiększone zostało bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego tj. głównie pieszych i rowerzystów – podkreśliła Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Gmina Dobra zarezerwowała 6 milionów złotych na budowę nowej drogi

Gmina Dobra zarezerwowała w planie finansowym ponad 6 milionów złotych na budowę nowego połączenia drogowego miejscowości Wołczkowo i Bezrzecze ze Szczecinem.

– Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki porozumieniu, które w tym roku gmina podpisała z przedstawicielami Wojska Polskiego i Szczecina – poinformowała Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

W Wołczkowie powstaje park rodzinny przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Gmina Dobra przystąpiła do budowy parku rodzinnego im. Jana Pawła II w Wołczkowie. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Lipowej i Ogrodowej.

– Aranżacja parku rodzinnego została wkomponowana w istniejący drzewostan, na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Od środy przywrócony zostanie ruch w centrum Dobrej

Od jutra (7 października) od godziny 9.00 przywrócony zostanie ruch na odcinku od ul. Poziomkowej do ronda u zbiegu ulic Szczecińskiej i Granicznej w Dobrej.

– Przywrócone zostaną również dotychczasowe trasy linii autobusowych nr 105 i 121 oraz przystanki na tych liniach – informuje Rozalia Adamska, sekretarz Gminy Dobra.

Gmina Dobra przekazała powiatowi ponad milion złotych

Gmina Dobra przekaże powiatowi polickiemu wsparcie w wysokości 1,1 miliona złotych. Pieniądze te będą przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej między Wołczkowem a Dobrą. W czwartek radni przyjęli stosowną uchwałę.

Wsparcie zostanie przekazane w formie dotacji celowej. Całość inwestycji została wyceniona na 3.458.605,57 złotych. Powiat policki otrzymał blisko 2,4 miliona złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Od piątku ulica Szczecińska zostanie zamknięta! Zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższą środę wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na odcinku od ul. Poziomkowej do ronda. W piątek po porannym szczycie ruch na wspomnianym odcinku zostanie zamknięty. Utrudnienia potrwają około 2 tygodni.

– Zamknięcie odcinka ul. Szczecińskiej związane jest z koniecznością przesunięcia osi jezdni, w związku ze skutkami awarii sieci kanalizacji deszczowej, która wystąpiła pod koniec czerwca oraz z zasadnością rozdzielenia ruchu pieszego od rowerowego na możliwie jak największym przebiegu ścieżki – tłumaczy Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

W Bezrzeczu powstanie pumptrack oraz Orlik! Urząd Gminy ogłosił już stosowne przetargi

W Bezrzeczu powstanie infrastruktura sportowa – rowerowy plac zabaw (tzw. pumptrack – przyp. red.) oraz boisko Orlik. Gmina Dobra ogłosiła już stosowne przetargi. Inwestycja powinna zostać zrealizowana w drugim kwartale przyszłego roku.

– Przystąpiliśmy do realizacji koncepcji zagospodarowania centrum Bezrzecza – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.