reklama
ogłoszenie społeczne

Pumptrack w Bezrzeczu już gotowy

Dobiegły końca prace związane z budową rowerowego placu zabaw pumptrack zlokalizowanego w Bezrzeczu. Koszt inwestycji to 350 tysięcy złotych.

– Przystąpimy teraz do odbioru tej inwestycji – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Pięciokilometrowa ścieżka rowerowa Buk - Stolec dostępna dla rowerzystów

Pięciokilometrowa ścieżka rowerowa łącząca miejscowości Buk i Stolec w gminie Dobra jest już wybudowana. Wartość inwestycji to ponad 4,7 miliona złotych.

– W terminie wykonano prace polegające na budowie ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu pasa granicznego. Ścieżka ma 3,5 metra szerokości i ponad 5 kilometrów długości – mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

Przebudowa ulicy Elżbiety w Mierzynie

Pod koniec grudnia ubiegłego roku gmina Dobra wyłoniła wykonawcę przebudowy ul. Elżbiety w Mierzynie.

– Roboty budowlane będą obejmowały rozbudowę i przebudowę ul. Elżbiety wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Welecką w ciągu drogi krajowej Nr 10 i z ul. Topolową – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Dobiegają końca prace związane z budową parkingu przy parku rodzinnym w Wołczkowie

Gmina Dobra przystąpiła do budowy parku rodzinnego im. Jana Pawła II wraz z rozbudową miejsc parkingowych. Teren inwestycji zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Lipowej i Ogrodowej w Wołczkowie.

– Aranżacja parku rodzinnego została wkomponowana w istniejący drzewostan – tłumaczy Teresa Dera, wójt gminy Dobra. – Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – dodaje Dera.

W Redlicy powstaje peron przystankowy i przejście dla pieszych

W miejscowości Redlica w ciągu drogi gminnej wybudowany zostanie peron przystankowy.

– W celu bezpiecznego dojścia do nowego peronu przystankowego zostanie również wyznaczone przejście dla pieszych – informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

Trwa budowa Parku Rodzinnego w Wołczkowie

W Wołczkowie u zbiegu ulic Lipowej i Ogrodowej powstaje Park Rodzinny. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Na terenie gminy Dobra stanęły nowe lampy solarne

Na terenie gminy Dobra ustawione zostały nowe 33 lampy solarne typu LED.

– W wyniku przeprowadzonego 8 lutego przetargu podpisaliśmy umowę na montaż lamp solarnych na terenie naszej gminy – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.