reklama

reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 673 252 | Zgonów: 43 094 | Wyzdrowiało: 1 397 342


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 79 693 | Zgonów: 1 466

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 890 | Zgonów: 69

Data aktualizacji: 25 lutego 2021 roku, godzina: 11:11| Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Podpisano umowę na modernizację pompowni ścieków w Mierzynie

Urząd Gminy Dobra podpisał umowę na modernizację pompowni ścieków PS 62 Nord i PS 79 Zakładowa w Mierzynie, obejmującą pełne wyposażenie pompowni oraz wszelkie niezbędne prace demontażowe.

Modernizacja pozwoli na odbiór większej ilości ścieków, co bezpośrednio przełoży się na pozytywny wpływ na wydawanie warunków na odbiór ścieków z terenów Mierzyna.

W Wołczkowie powstaje rodzinny teren rekreacyjny

Gmina Dobra realizuje w ramach Budżetu Obywatelskiego projekt inwestycyjny zatytułowany „Park Rodzinny im. św. Jana Pawła II w Wołczkowie”.

– Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Trwa modernizacja biobloku oczyszczalni ścieków w Redlicy

Trwa modernizacja biobloku nr 1 w oczyszczalni ścieków w Redlicy.

– Obecnie mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków w Redlicy pracuje na dwóch ciągach technologicznych o przepustowości maksymalnej 4 000 metrów sześciennych – mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji.

Przetarg na budowę nowego połączenia drogowego ogłoszony

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na projekt nowego połączenia drogowego Wołczkowa i Bezrzecza z miastem Szczecin. Nowa droga ma mieć długość 3,4 kilometra i będzie przebiegała m.in. po terenach poligonu.

– Inwestycja może być realizowana dzięki podpisanemu w lipcu ubiegłego roku porozumieniu o partnerstwie – mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Rozpoczęły się przygotowania do budowy szkoły podstawowej w Dołujach

Urząd Gminy w Dobrej poinformował, że podpisana została umowa na opracowanie koncepcji budowy nowego budynku szkoły podstawowej w miejscowości Dołuje. Nowa szkoła mieścić będzie się przy ul. Pięknej.

Umowa podzielona została na dwa etapy, polegające najpierw na opracowaniu dwóch wstępnych wariantów koncepcji w zakresie zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu kubaturowego budynku szkoły podstawowej z salą gimnastyczną w Dołujach, a następnie wykonaniu na podstawie wybranej przez Urząd Gminy w Dobrej wstępnej koncepcji ostatecznego opracowania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej.

Gmina Dobra otrzyma 2 mln dotacji na budowę kanałów sanitarnych

Gmina Dobra wybuduje kanały sanitarne do obsługi terenów wzdłuż ulic Zeusa, Wenus, Izydy, Orfeusza oraz Seleny w Mierzynie. Wszystko dzięki otrzymanej z Funduszu Inwestycji Lokalnych dotacji.

Wniosek o wsparcie inwestycji gmina Dobra złożyła we wrześniu. Rozstrzygnięto właśnie konkurs wniosków - gmina Dobra otrzyma z rządowej puli aż 2 miliony złotych.

Odbiór końcowy ponad 6-kilometrowej ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie

Pod koniec listopada rozpoczęła się procedura odbioru końcowego ścieżki rowerowej Dobra – Głębokie.

Dzięki realizacji tej inwestycji gminie Dobra udało się wybudować również rondo na dawnym skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie, a także przy współfinansowaniu powiatu polickiego doświetlić przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Dobra – Wołczkowo.