W Dołujach na ul. Pięknej powstaje teren rekreacyjny

Teren rekreacyjny, który będzie się mieścił na ulicy Pięknej w Dołujach ma służyć mieszkańcom, chcącym aktywnie spędzać swój wolny czas.

Powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne, zadaszone miejsce do gry w szachy, stół do ping ponga i siłownia zewnętrzna. Wybudowane zostaną również dwa place zabaw dla dzieci i małpi gaj.

Budowany chodnik poprawi bezpieczeństwo pieszych

Do końca maja br. ma zostać ukończony ostatni odcinek chodnika biegnącego wzdłuż drogi Grzepnica – Dobra.

Do wykonania został kilometrowy odcinek chodnika z kostki betonowej wraz z niezbędnymi zjazdami do przyległych nieruchomości.

Do Wołczkowa wraca całodobowy ruch wahadłowy

Od 8 stycznia wznowione zostają prace związane z budową ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Dobra z Głębokim.

– Usuwana będzie kolizja związana z ułożoną siecią gazową i kontynuowane będą prace przy przebudowie odcinka drogi w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie – tłumaczy Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Przez Wołczkowo w obu kierunkach płynnie

Od 7 stycznia w Wołczkowie przywrócony zostanie ruch wahadłowy. Aktualnie ruch na remontowanym odcinku drogi odbywa się płynnie w obu kierunkach jednocześnie.

– Ruch wahadłowy w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie będzie wprowadzany tylko podczas prowadzenia prac budowlanych – mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Blisko 28 milionów złotych na inwestycje drogowe

Blisko 28 milionów złotych zapisane zostało w budżecie gminy na drogi zlokalizowane na terenie gminy Dobra. Co ciekawe, ponad połowa tej kwoty (14,8 miliona złotych) zostanie przeznaczona na remonty dróg powiatowych, z czego 13,6 miliona złotych pochłonie budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej gminę Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie.

150 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa chodnika pomiędzy miejscowościami Grzepnica i Dobra, wzdłuż drogi powiatowej. Na budowę chodnika w Rzędzinach przeznaczono 105 tysięcy złotych.

Ulica Szkolna w Bezrzeczu już przejezdna

Ulica Szkolna w Bezrzeczu jest już dostępna dla kierowców. Mimo iż cały czas prowadzone są prace na wspomnianym odcinku drogi, to firma realizująca inwestycję wydała zgodę na jej użytkowanie.

– Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie pionowe i poziome. Zarządca drogi składa również podziękowania wykonawcy prac za szybką realizację inwestycji – mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału Komunalno-Inwestycyjnego Urzędu Gminy Dobra.

Do końca stycznia przyszłego roku zakończy się remont ul. Leśnej w Bezrzeczu

Do 31 stycznia ma zakończyć się modernizacja ul. Leśnej w Berzeczu na odcinku od Publicznej Szkoły Podstawowej do skrzyżowania z ul. Folwarczną. To oznacza, że z początkiem lutego przyszłego roku otwarty zostanie ruch na ul. Leśnej.

Modernizacja objęła budowę drogi o szerokości 6 metrów. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstały zatoki autobusowe.

W Wołczkowie skrzyżowanie ul. Słonecznej i ul. Lipowej zastąpi budowane rondo

Podczas budowy ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Dobra z jeziorem Głębokie, przebudowywana jest kolidująca infrastruktura podziemna oraz budowane jest rondo na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i ul. Lipowej w Wołczkowie.

Korekcie ulegnie również przebieg ul. Szczecińskiej od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej.