reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 91 514 | Zgonów: 2 513 | Wyzdrowiało: 69 695


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 811 | Zgonów: 34

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 60 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 30 września 2020 roku, godzina: 11.02 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Gmina Dobra przekazała powiatowi ponad milion złotych

Gmina Dobra przekaże powiatowi polickiemu wsparcie w wysokości 1,1 miliona złotych. Pieniądze te będą przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej między Wołczkowem a Dobrą. W czwartek radni przyjęli stosowną uchwałę.

Wsparcie zostanie przekazane w formie dotacji celowej. Całość inwestycji została wyceniona na 3.458.605,57 złotych. Powiat policki otrzymał blisko 2,4 miliona złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Od piątku ulica Szczecińska zostanie zamknięta! Zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższą środę wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na odcinku od ul. Poziomkowej do ronda. W piątek po porannym szczycie ruch na wspomnianym odcinku zostanie zamknięty. Utrudnienia potrwają około 2 tygodni.

– Zamknięcie odcinka ul. Szczecińskiej związane jest z koniecznością przesunięcia osi jezdni, w związku ze skutkami awarii sieci kanalizacji deszczowej, która wystąpiła pod koniec czerwca oraz z zasadnością rozdzielenia ruchu pieszego od rowerowego na możliwie jak największym przebiegu ścieżki – tłumaczy Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

W Bezrzeczu powstanie pumptrack oraz Orlik! Urząd Gminy ogłosił już stosowne przetargi

W Bezrzeczu powstanie infrastruktura sportowa – rowerowy plac zabaw (tzw. pumptrack – przyp. red.) oraz boisko Orlik. Gmina Dobra ogłosiła już stosowne przetargi. Inwestycja powinna zostać zrealizowana w drugim kwartale przyszłego roku.

– Przystąpiliśmy do realizacji koncepcji zagospodarowania centrum Bezrzecza – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Zmiana organizacji ruchu w gminie Dobra

Zmianie ulega organizacja ruchu na terenie gminy Dobra w obrębie prowadzonej budowy ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Dobra z jeziorem Głębokie.

Firma realizująca inwestycję ukończyła już układanie ostatniej warstwy asfaltu na budowanym rondzie w Wołczkowie, dzięki czemu w tym miejscu nie będzie już obowiązywał ruch wahadłowy. Wprowadzony został natomiast ruch wahadłowy na ul. Szczecińskiej w Dobrej, na odcinku od ul. Przytulnej do Wichrowego Wzgórza.