reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 146 | Zgonów: 1 492 | Wyzdrowiało: 22 209


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 611 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 2 lipca 2020 roku, godzina: 10.37 | Kliknij i przeczytaj raport

Zmiana organizacji ruchu w gminie Dobra

Zmianie ulega organizacja ruchu na terenie gminy Dobra w obrębie prowadzonej budowy ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Dobra z jeziorem Głębokie.

Firma realizująca inwestycję ukończyła już układanie ostatniej warstwy asfaltu na budowanym rondzie w Wołczkowie, dzięki czemu w tym miejscu nie będzie już obowiązywał ruch wahadłowy. Wprowadzony został natomiast ruch wahadłowy na ul. Szczecińskiej w Dobrej, na odcinku od ul. Przytulnej do Wichrowego Wzgórza.

Na dzisiaj zaplanowano asfaltowanie odcinka drogi w Wołczkowie

Na wtorek 10 marca zaplanowano wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Lipowej w Wołczkowie na prawej części odcinka od cmentarza do nowego ronda.

– W związku z realizacją zadania na całym tym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy – informuje Urząd Gminy Dobra.

Akt założycielski Przedszkola Publicznego w Mierzynie przyjęty przez radnych

Radni Gminy Dobra podczas czwartkowej sesji zagłosowali za utworzeniem Przedszkola Publicznego w Mierzynie.

– Prace idą zgodnie z harmonogramem i nie ma żadnych obaw, abyśmy nie otworzyli przedszkola od 1 września – powiedziała Joanna Hrabska, kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Dobrej.

Na budowanym rondzie kładziona jest już masa bitumiczna

W Wołczkowie dobiegły końca prace ziemne i rozpoczęło się układanie masy bitumicznych na jezdniach budowanego ronda. W dalszym ciągu kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

– Dziś przed rozpoczęciem porannego szczytu komunikacyjnego zlikwidowana została trójwlotowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie – mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

Blisko 1,5 miliona złotych na rozwój centrum Bezrzecza

Blisko półtora miliona złotych gmina Dobra zainwestuje w rozwój centralnej części Bezrzecza. Powstanie tutaj pumptrack, boisko Orlik oraz wybieg dla psów. Przygotowany zostanie również projekt ogrodu różanego.

– Niebawem zostaną ogłoszone przetargi na tę inwestycję – informuje Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Trójwlotowe wahadło na czas ferii zimowych w Wołczkowie

Od wtorku, 11 lutego w miejscowości Wołczkowo nastąpi zmiana organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy ścieżki rowerowej wraz z przebudową skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej.

– Po porannym wtorkowym szczycie komunikacyjnym, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu polegająca na ruchu wahadłowym sterowanym trójstronnie tj. w ciągu ulicy Lipowej od strony Dobrej oraz od strony Głębokiego, jak i na ulicy Słonecznej od strony Wołczkowa – informuje Urząd Gminy w Dobrej.