Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Piotr Młynarczyk wystartuje w 20-krotnym Ironmanie! To 76 km pływania, 3 600 km na rowerze i 844 km biegu

Piotr Młynarczyk, były policzanin a obecnie mieszkaniec Wołczkowa wystartuje w odbywających się w Szwajcarii zawodach Swissultra na dystansie 20-krotnego Ironmana.

Piotr Młynarczyk wystartuje w 20-krotnym Ironmanie

na zdjęciu: domem Młynarczyka stanie się wypożyczony kamper

Młynarczyk do pokonania będzie miał 76 kilometrów pływania, co oznacza, że na 50-metrowym basenie będzie musiał wykonać 1 520 długości, 3 600 kilometrów na rowerze (400 długości na 9-kilometrowej pętli) oraz 844 kilometry do przebiegnięcia.

W rywalizacji udział weźmie 13 osób z całego świata. Wśród nich znalazło się dwóch Polaków, w tym Piotr Młynarczyk. Drugim Polakiem jest Tomasz Lus, który do świata triathlonu dołączył dopiero w 2019 roku.

Co ciekawe w całej historii zawodów na dystansie 20-krotnego Ironmana, ukończyło go zaledwie 18 zawodników na świecie. Rekordzista ukończył je w 1998 roku w czasie 437 godzin.

Zawody rozpoczną się 20 sierpnia i potrwają do 19 września. Piotrowi w Szwajcarii towarzyszyć będzie żona Tatiana oraz Cezary Wincza.

Przez najbliższy miesiąć domem Piotra Młynarczyka i jego ekipy stanie się kamper wypożyczony przez deltacamper.pl.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.