Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Jolanta Majka została mistrzynią świata na ergometrze wioślarskim

Jolanta Majka została mistrzynią świata na ergometrze wioślarskim, podczas odbywających się Mistrzostwa Świata w Toronto. Policzanka uzyskała czas 08:47,2.

Jolanta Majka

na zdjęciu: Jolanta Majka wiosłowała w Szczecinie

Tytuł mistrza świata wywalczył również Michał Gadowski, który uzyskał czas 07:24,4.

Impreza zorganizowana została w trybie hybrydowym, co oznaczało, że nie trzeba było wyjeżdżać do Toronto. Można było wziąć udział w rywalizacji online, z czego skorzystała m.in. Jolanta Majka, wiosłując w Szczecinie.

– Zamykamy sezon zimowych startów na ergometrze. – powiedział Tomasz Kaźmierczak, trener reprezentacji para wioślarzy.

Już w marcu parawioślarze wyjadą na obóz przygotowawczy do Zakopanego, gdzie będą trenować w warunkach niedoboru tlenu (hipoksji – przyp. red.) i przygotowywać się do letniego sezonu.

Na początku września 2023 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Belgradzie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Start Szczecin

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.