• Inne
  • Opublikowano:

Policzanin Piotr Młynarczyk walczy w pięciokrotnym Ironmanie w austriackim Rogner Bad Blumau

Policzanin Piotr Młynarczyk w czwartek 11 lipca o godzinie 14.00 wystartował w ekstremalnie trudnych zawodach triathlonowych w austriackim Rogner Bad Blumau. Na pokonanie całej trasy wyznaczono limit 156 godzin.

Zawodnicy na dystansie pięciokrotnego Ironmana mają do pokonania 19 kilometrów w wodzie (na 25-metrowym basenie wykonują 760 długości), 900 kilometrów jadąc na rowerze (333 okrążenia długości 2,7 kilometra) oraz 211 kilometrów biegnąc.

Uczestnicy rywalizują na basenie, ponieważ w ten sposób łatwiej można kontrolować ich stan i interweniować w razie problemów. Na jednym brzegu basenu znajduje się tzw. grzybek, który za każdym razem należy nacisnąć, aby zaliczać odległość.

– Piotr aktualnie przepłynął już cały dystans 19 kilometrów i jest na 640 kilometrze trasy rowerowej – mówi Tatiana Młynarczyk z supportu Piotra, a prywatnie jego żona.

To oznacza, że policzanin ma do pokonania jeszcze 260 kilometrów na rowerze i 211 kilometrów biegu.

Piotr stosuje 15-minutowe przerwy na sen z uwagi na niebezpieczeństwo zakwaszenie organizmu, które powstaje po dużym wysiłku w momencie, kiedy organizm przechodzi w stan regeneracji.

Ogromną rolę w pokonaniu tak ekstremalnego dystansu jest przygotowanie fizyczne i dobra praca supportu, który odpowiada m.in. za przygotowanie posiłków.

W zawodach udział bierze zaledwie 30 zawodników.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Tatiana Młynarczyk