Nagłówek Dziennika Polickiego
  • Inne
  • Opublikowano:

Wystartowały 58. Etapowe Regaty Turystyczne [zdjęcia]

Dziś w Marinie Trzebież odbyło się uroczyste otwarcie 58. Etapowych Regat Turystycznych, które należą do największej imprezy w Polsce i na Bałtyku Południowym.

Jarosław Burba

na zdjęciu: Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba

Udział w uroczystości wzięli m.in.: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, burmistrz Polic Władysław Diakun, burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, wicestarosta policki Joanna Napiwodzka, sołtys Trzebieży Małgorzata Siemianowska oraz prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Marcin Raube.

W dniach od 23 lipca do 31 lipca regaty rozgrywać będą się na akwenach Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego, Zatoki Pomorskiej, Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Kamieńskiego.

Po uroczystym otwarciu 58. Etapowych Regat Turystycznych uczestnicy rozpoczęli pierwszy etap na trasie Trzebież – Nowe Warpno.

Organizatorem 58. Etapowych Regat Turystycznych jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Po raz kolejny organizację regat wspierają miasta i gminy: Police, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin, Nowe Warpno, Stepnica oraz Trzebież. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.