• Inne
  • Opublikowano:

Zachodniopomorski Puchar MTB zawitał do Przęsocina [zdjęcia]

W minioną niedzielę w Przęsocinie odbyła się pierwsza edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników oraz około 50 dzieci.

Ulewny deszcz w trakcie zawodów sprawił, że trasa wyścigu stała się jeszcze bardziej wymagająca.

Zawodnicy startujący na dystansie GIGA do pokonania mieli 60 kilometrów, w tym 1 150 metrów w pionie. Zwycięzcą został Mariusz Gil, który wyprzedził Pawła Kalitę i Przemysława Janika.

Na dystansie MEGA, czyli 40 kilometrach najszybszy okazał się Jakub Orzechowski. Za swoimi plecami pozostawił Adriana Zimnego i Jarosława Panejko. Wśród pań triumfowała Magdalena Płachecka-Roszatycka przed Iwoną Rychlewską i Katarzyną Piecyk.

Zawodnicy startujący na dystansie MINI do przejechania mieli 20 kilometrów. Tu pewnie zwyciężył wracający do wielkiej formy Piotr Jarmużewski przed Ireneuszem Wręczyckim i Jakubem Majchrowskim. Wśród Pań zwyciężyła młodziutka, obiecująca Anna Gaborska przed Agnieszką Zubel i Joanną Wojtanowską.

W trakcie trwania zawodów odbył się kiermasz, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie Ingi Niedźwieckiej. Udało się zebrać 7 913,75 złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także