Zbigniew Pokrzywiński 21. w Mistrzostwach Świata Spartan Race Trifecta w Grecji

W odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Świata Spartan Race Trifecta w Grecji, udział wziął policzanin Zbigniew Pokrzywiński, który w swojej kategorii wiekowej zawody ukończył na 21. miejscu z czasem 5:51:58.

Federacja Spartan Race to największa i najbardziej prestiżowa federacja biegów ekstremalnych, która odbywa się w ponad 40 krajach całego Świata. Zbigniew Pokrzywiński znalazł się w gronie 18 reprezentantów Polski.

Piotr Młynarczyk ukończył „Decaultratri Mexico World Cup” na dystansie 10-krotnego Ironamana!

Piotr Młynarczyk ukończył „Decaultratri Mexico World Cup” na dystansie 10-krotnego Ironmana, który odbywał się w meksykańskim mieście Leon.

Policzanin ukończył rywalizację, zajmując 3. miejsce w kategorii Open, uzyskując czas 287 godzin 55 minut i 7 sekund. Dystans 10-krotnego Ironmana to 38 kilometrów do przepłynięcia w basenie, 1 800 kilometrów do przejechania na rowerze i 422 kilometry do przebiegnięcia.

Przepłynął 38 km, przejechał ponad 900 km na rowerze! Piotr Młynarczyk walczy w „Decaultratri Mexico World Cup”

Policzanin Piotr Młynarczyk, który walczy w „Decaultratri Mexico World Cup” w Meksyku na dystansie 10-krotnego Ironamana ma już za sobą przepłynięte 38 kilometrów w basenie i przejechane na rowerze ponad 900 kilometrów.

Do końca rywalizacji pozostało mu do przejechania niespełna 900 kilometrów i przebiegnięcia 422 kilometry.

Ukończył dystans 5-krotnego Ironmana! Teraz zmierzy się z dystansem 10-krotnego Ironmana!

Policzanin Piotr Młynarczyk został pierwszym w historii Polakiem, który ukończył morderczy dystans pięciokrotnego Ironmana. Teraz postanowił poprzeczkę podnieść sobie jeszcze wyżej i 6 października wystartuje na dziesięciokrotnym dystansie Ironmanie.

Rywalizacja podczas „Decaultratri Mexico World Cup” będzie rozgrywać się na wysokości 1 800 metrów nad poziomem morza w mieście Leon w Meksyku.

W piątek startuje Rajd ORLEN Baja Poland 2019

Już jutro startuje Rajd ORLEN Baja Poland. Zawodnicy wyjadą na 7-kilometrowy odcinek specjalny, który zaplanowany został przy szczecińskiej Netto Arenie. W sobotę rywalizacja przeniesie się na poligon w Drawsku Pomorskim, a w niedzielę rajdowcy będą ścigać się na terenach gminy Dobra.

Miasteczko rajdowe podobnie jak przed rokiem rozstawione zostanie na Łasztowni w Szczecinie. To tam kibice będą mogli z bliska obejrzeć samochody rajdowe. Ceremonia startu zaplanowana została na piątek na godzinę 16.30. O godzinie 18.15 rajdowców będzie można oglądać na terenie strzelnicy wojskowej zlokalizowanej nieopodal Netto Areny.

Jolanta Majka i Michał Gadowski pojadą na igrzyska paraolimpijskie

Jolanta Majka oraz Michał Gadowski uzyskali kwalifikację paraolimpijską i w przyszłym roku pojadą do Tokio. W czwartek, podczas trwających w Linzu mistrzostw świata, polska podwójna osada z trzecim wynikiem zakwalifikowała się do biegu finałowego.

Oprócz Majki i Gadowskiego, którzy startowali w kategorii PR2Mix2x, sukces odnieśli również pełnosprawni sportowcy - w czwartek do finałów zakwalifikowało się sześć innych kajakarskich osad. Podczas będących eliminacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio mistrzostw świata w wioślarstwie w Linzu rozgrywanych jest pięć kategorii paraolimpijskich.

Dwa turnieje łucznicze w ten weekend w Policach

W najbliższy weekend na terenie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Piaskowej w Policach odbędą się Międzynarodowe Zawody Łucznicze „Śladami Rybaka” oraz Finał Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow.

Na sobotę w godzinach od 10.00 do 18.00 organizatorzy przewidzieli kwalifikacje, natomiast finały odbędę się w niedzielę w godzinach od 9.00 do 15.00.

Policjant – Thriatlonista! Na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Policach

Przepłynął 3 800 metrów, rowerem pokonał 180 kilometrów i przebiegł 42 kilometry. Mowa o aspirancie Marcinie Hołoweńko z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

– Triathlon trenuję zawodowo od 4 lat – mówi Hołoweńko. – Każdego dnia chcę dawać z siebie więcej, aby pokonać ograniczenia i stawać się lepszym w tym, co robię – dodał.