Powiat Policki wesprze finansowo organizację dobrze znanych imprez sportowych

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach podpisano umowy z organizacjami pozarządowymi na organizację imprez, których Powiat Policki będzie partnerem.

Podpisanie umów w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach

Fundacja Junior Police zorganizuje – Powiatową wiosenną miniolimpiadę szkolną, Stowarzyszenie BiegamBoLubię Team Police – X Bieg Mikołajkowy w Policach, natomiast Klub Biegowy „Dzik” – ExBT – Sztafetę Ekstremalną na terenie wojskowym, a także Dziki Weekend 2022.

Siedem klubów i stowarzyszeń otrzymało dotację

Siedem klubów i stowarzyszeń z terenu gminy Kołbaskowo otrzymało dotacje na realizację i wsparcie zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Piłkarz na boisku

W sumie do stowarzyszeń i klubów trafi 176 tysięcy złotych.

Porażka tenisistów stołowych Championa Police

UKS Champion Police w 6. kolejce drugiej ligi tenisa stołowego przegrał w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach im. Eugeniusza Przybysza z TOP-Spin BABOLAT Szczecin 3:7.

Od samego początku szczecinianie kontrolowali przebieg spotkania i po pierwszej serii gier singlowych był wynik 1:3. Po deblach było 2:4. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 7:3.

Policzanka Paulina Kotfica z brązowym medalem Mistrzostw Polski

W niedzielę, 19 września w ramach JBL Super League Triathlon w Poznaniu rozegrano zawody o tytuł Mistrza Polski w triathlonie na 1/2 dystansu. Policzanka Paulina Kotfica wywalczyła brązowy medal.

Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizacja ściągnęła do Poznania zawodników zarówno z całej Polski, jak i ze świata.

Czech Zdenek Kolar triumfatorem turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open

Zdenek Kolar został triumfatorem turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open, który rozgrywany był na szczecińskich kortach. W decydującym pojedynku Zdenek Kolar pokonał Kamila Majchrzaka 7:6(4), 7:5.

Już przed rozpoczęciem meczu było wiadomo, że niedzielny finał Pekao Szczecin Open będzie historyczny. Odkąd turniej zalicza się do prestiżowego grona imprez challengerowych (rok 1996 – przyp. red.), w pojedynku o tytuł singlowy nigdy nie brał udziału Polak.

Łucznicy wracają z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Więcławicach k. Krakowa odbyły się Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow, podczas których z dobrej strony pokazali się zawodnicy Defmar Police.

Drużyna barebow kobiet w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Joanna Kryca, Ewa Drozdowska, nie miały sobie równych i zdobyły tytuł drużynowego Mistrza Polski. Zawodnicy barebow mężczyzn w składzie: Przemysław Chmielewski, Jacek Mark, Krystian Kryca oraz Gienek doznali porażki w finale i zdobyli srebrne medale Mistrzostw Polski.

Paraolimpijczycy gotowi do startu w Tokio! Wśród nich Jolanta Majka

Ośmioro sportowców z Pomorza Zachodniego znalazło się w polskiej reprezentacji, która za kilkanaście dni rozpocznie zmagania podczas XVI Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Wśród nich znalazła się policzanka Jolanta Majka, która wraz z Michałem Gadowskim będzie reprezentować Polskę w wioślarstwie.

Zakończył się Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka" [zdjęcia]

Przez trzy dni stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Piaskowej w Policach był areną zmagań łuczników nie tylko z Polski, ale i zagranicy. W niedzielę zakończył się Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka".

W zawodach, które zostały objęte patronatem przez związaną z Trzebieżą i Policami polską olimpijkę w łucznictwie Jadwigę Wilejto, wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski, Niemiec, Kanady, Słowacji, Ukrainy oraz USA. Na polickim stadionie strzelano w systemie Hit-Miss w trzech kategoriach sprzętowych.

#zobacz także