Policzanka Paulina Kotfica z brązowym medalem Mistrzostw Polski

W niedzielę, 19 września w ramach JBL Super League Triathlon w Poznaniu rozegrano zawody o tytuł Mistrza Polski w triathlonie na 1/2 dystansu. Policzanka Paulina Kotfica wywalczyła brązowy medal.

Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizacja ściągnęła do Poznania zawodników zarówno z całej Polski, jak i ze świata.

Czech Zdenek Kolar triumfatorem turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open

Zdenek Kolar został triumfatorem turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open, który rozgrywany był na szczecińskich kortach. W decydującym pojedynku Zdenek Kolar pokonał Kamila Majchrzaka 7:6(4), 7:5.

Już przed rozpoczęciem meczu było wiadomo, że niedzielny finał Pekao Szczecin Open będzie historyczny. Odkąd turniej zalicza się do prestiżowego grona imprez challengerowych (rok 1996 – przyp. red.), w pojedynku o tytuł singlowy nigdy nie brał udziału Polak.

Łucznicy wracają z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Więcławicach k. Krakowa odbyły się Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow, podczas których z dobrej strony pokazali się zawodnicy Defmar Police.

Drużyna barebow kobiet w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Joanna Kryca, Ewa Drozdowska, nie miały sobie równych i zdobyły tytuł drużynowego Mistrza Polski. Zawodnicy barebow mężczyzn w składzie: Przemysław Chmielewski, Jacek Mark, Krystian Kryca oraz Gienek doznali porażki w finale i zdobyli srebrne medale Mistrzostw Polski.

Paraolimpijczycy gotowi do startu w Tokio! Wśród nich Jolanta Majka

Ośmioro sportowców z Pomorza Zachodniego znalazło się w polskiej reprezentacji, która za kilkanaście dni rozpocznie zmagania podczas XVI Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Wśród nich znalazła się policzanka Jolanta Majka, która wraz z Michałem Gadowskim będzie reprezentować Polskę w wioślarstwie.

Zakończył się Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka" [zdjęcia]

Przez trzy dni stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Piaskowej w Policach był areną zmagań łuczników nie tylko z Polski, ale i zagranicy. W niedzielę zakończył się Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka".

W zawodach, które zostały objęte patronatem przez związaną z Trzebieżą i Policami polską olimpijkę w łucznictwie Jadwigę Wilejto, wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski, Niemiec, Kanady, Słowacji, Ukrainy oraz USA. Na polickim stadionie strzelano w systemie Hit-Miss w trzech kategoriach sprzętowych.

Nagrodzono najlepszych żeglarzy w rywalizacji o Puchar Burmistrza Polic podczas Etapowych Regat Turystycznych

Burmistrz Polic Władysław Diakun nagrodził najlepszych żeglarzy VIII etapu 57. Etapowych Regat Turystycznych. Na ostatnim odcinku, pomiędzy Stepnicą a Trzebieżą załogi rywalizowały o Puchar Burmistrza Polic.

Załogi najlepszych jednostek w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe statuetki, zaś dla żeglarzy jachtu, który Roztokę Odrzańską pokonał w najkrótszym czasie, przygotowano specjalną, okolicznościową szarfę.

Police: wystartował trzydniowy międzynarodowy turniej łuczniczy

Ponad 200 zawodników weźmie udział w rozpoczętym w piątek trzydniowym Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym "Śladami Rybaka". Zawody odbywają się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach.

W rywalizacji udział wezmą zawodnicy z Polski, Niemiec, Kanady, Słowacji, Ukrainy oraz USA. Łącznie 201 osób.

Zachodniopomorski Puchar MTB zawitał do Przęsocina [zdjęcia]

W minioną niedzielę w Przęsocinie odbyła się pierwsza edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników oraz około 50 dzieci.

Ulewny deszcz w trakcie zawodów sprawił, że trasa wyścigu stała się jeszcze bardziej wymagająca.