• #Region
  • Opublikowano:

REGION: Poczuj świąteczny klimat podczas największego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Już od 6 grudnia trzy place w centrum Szczecina przeniosą nas w magiczny czas oczekiwania na święta.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie wprowadzi w miejską przestrzeń magię Świąt Bożego Narodzenia. Od 6 do 22 grudnia samo centrum miasta zmieni się w krainę pełną świątecznych niespodzianek.

To będzie już czwarty Jarmark Bożonarodzeniowy. Na trzech placach: Alei Kwiatowej, placu Adamowicza i placu Lotników pojawią się drewniane domki, w których będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady i grzanego wina. Oprócz tego na Jarmarku Bożonarodzeniowym będzie można skorzystać z bogatej oferty food trucków i innych mobilnych wystawców.

O wyjątkowy klimat podczas Jarmarku zadbają piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Na placu Lotników stanie największa w mieście choinka, nie zabraknie także gigantycznej bombki, w której odwiedzający Jarmark uwielbiają robić zdjęcia. To wszystko będzie okraszone świątecznymi kolędami i piosenkami, które będą wybrzmiewać z jarmarkowego radiowęzła.

Każdy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie obfitował w rodzinne atrakcje. Na placu Lotników pojawi się hala namiotowa, w której będą przeprowadzane warsztaty, a wieczorami będzie się zmieniała w salę kinową. W sąsiedztwie zostanie ustawiona scena, na której wystąpią zespoły ze Szczecina i regionu, podopieczni szkół i organizacji pozarządowych oraz instytucji kulturalnych.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie mnóstwo okazji do tego, aby spróbować swoich sił nie tylko w świątecznej kuchni, ale także rękodzielnictwie.

Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez karuzeli weneckiej, choinek, grzanego wina i świętego Mikołaja? Te wszystkie świąteczne symbole pojawią się także w centrum Szczecina. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można nie tylko kupić sobie świąteczne drzewko do domu, ale także zainspirować się, jak w sposób ekologiczny i ekonomiczny udekorować swoje mieszkanie. Na najmłodszych czekać będzie karuzela wraz z loterią fantową, a na pełnoletnich oczywiście grzane wino serwowane w wyjątkowych, szczecińskich kubeczkach. Kto kupił taki w ubiegłym roku, teraz będzie miał okazję uzupełnić swoją kolekcję.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 6 grudnia i potrwa przez 17 dni. Do 22 grudnia w Alei Kwiatowej, na placu Adamowicza i placu Lotników od poniedziałku do czwartku w godzinach od 14.00 do 20.00, w piątki i soboty w godzinach od 10.00 do 23.00, oraz niedziele w godzinach od 10.00 do 20.00 będzie można odwiedzać jarmarkowe domki, brać udział w animacjach i korzystać z przygotowanych atrakcji.

Autor: Gracjn Broda, Foto: Gracjan Broda