reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Magistrat wydłuża godziny pracy. Duże zainteresowanie zaświadczeniami o prawie do głosowania

Szczeciński magistrat w najbliższą środę, 11 października będzie czynny dłużej w związku z dużym zainteresowaniem związanym z pobieraniem zaświadczeń o prawie do głosowania.

Urząd Miasta Szczecin będzie czynny dłużej

na zdjęciu: budynek Urzędu Miasta w Szczecinie przy placu Armii Krajowej

Magistrat oraz jego filia na Prawobrzeżu będą dłużej otwarte specjalnie dla interesantów zainteresowanych usługami wyborczymi.

– Urzędnicy będą czekać na mieszkańców wyłącznie w sprawach związanych z wyborami w godzinach od 15:30 do 18:00. W gmachu przy placu Armii Krajowej będzie działać 7 stanowisk, a w filii na Prawobrzeżu – 3 – poinformował Urząd Miasta Szczecin.

Jak informuje magistrat – Przy „okienkach” będzie można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania, złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania czy sprawdzić, do którego lokalu trzeba się udać, aby zagłosować.

– Czynności te, można zrealizować tylko do 12 października br., a na ostatnią chwilę zainteresowanie usługami wyborczymi zawsze jest największe – tłumaczy Urząd Miasta Szczecin.

Według danych opublikowanych przez Urząd Miasta – w Szczecinie wydano prawie 4,5 tysiąca zaświadczeń o prawie do głosowania, a do spisu dopisało się ponad 10 tysięcy osób. To prawie dwukrotnie wyższe wartości niż przy ostatnich wyborach parlamentarnych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.