reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Rządowe wsparcie na budowę III etapu Trasy Północnej. Szczecin otrzyma 250 milionów złotych

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek poinformował w mediach społecznościowych o środkach przyznanych na budowę III etapu Trasy Północnej.

Trasa Północna

na zdjęciu: wybudowana zostanie dwujezdniowa Trasa Północna o długości 3,6 kilometra

– Otrzymaliśmy prawie 250 milionów złotych z rządowego programu na budowę III etapu Trasy Północnej. Mamy do 9 miesięcy na ogłoszenie przetargu – poinformował Piotr Krzystek.

98% dofinansowania inwestycji pozwoli na dokończenie rozpoczętej wiele lat temu trasy, która obecnie kończy się w polu.

Jak podkreślił Piotr Krzystek — m.in. o tej kwestii ostatnio rozmawiał z wojewodą zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim.

– Umówiliśmy się na pewne kwestie. Dziś są efekty. Dziękuję za wsparcie – podkreślił Krzystek.

Informację o rządowym dofinansowaniu dla Szczecina potwierdził również wojewoda zachodniopomorski.

– Potężne rządowe środki dla Szczecina 250 milionów złotych na budowę III etapu dwujezdniowej Trasy Północnej od ul. Łącznej do Szosy Polskiej o długości 3,6 kilometra – możemy przeczytać na profilu w mediach społecznościowych wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego.

To dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic Północ i Bukowo. Dokończenie inwestycji pozwoli skrócić czas przejazdu i znacznie ułatwi ruch samochodów z Polic oraz północnych dzielnic Szczecina w kierunku centrum miasta.

– Budujemy silny Szczecin. To jest cel ponad politycznymi podziałami. Współpracujemy dla dobra miasta i jego mieszkańców – podkreślił Bogucki.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.