reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Panoramę miasta z wieży widokowej w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie można podziwiać do końca października

Do końca października wieża widokowa w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego będzie czynna dla odwiedzających.

Do końca października czynna będzie wieża widokowa w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie

na zdjęciu: konferencja: "Czy leci z nami paczka? Spokojnie, to tylko air cargo"

– Wysokość gmachu wraz z kopułą wynosi 54 metry. By wejść na taras widokowy, należy pokonać 230 schodów. Gmach oddano do użytku niespełna 103 lata temu (w czerwcu 1913 roku) i był do końca drugiej wojny światowej siedzibą Muzeum Miejskiego (Stadtmuseum Stettin), w którym wystawiano zbiory archeologiczne i etnograficzne, sztukę pomorską i europejską, kolekcje z Afryki, Azji i Oceanii oraz eksponaty przyrodnicze – informuje Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie to jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych budowli Szczecina. Słynne założenie urbanistyczno-architektoniczne, zwane Tarasem Hakena (obecnie Wały Chrobrego) zaprojektował Wilhelm Meyer-Schwartau. Współtworzy ono nadodrzańską sylwetę miasta widoczną z głównych tras dojazdowych, od wschodu biegnących przez mosty i wiadukty.

W polskim Szczecinie pełni funkcje muzealne, będąc najpierw jednym z budynków Muzeum Pomorza Zachodniego, a od 1970 roku – Muzeum Narodowego.

Należy do najokazalszych gmachów muzealnych w Polsce. Jest tu przechowywana i eksponowana jedna z największych w kraju kolekcji zabytków kultur pozaeuropejskich.

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji wewnątrz siedziby zapraszamy zwiedzających do podziwiania panoramy miasta, portu i Odry.

Bilety: normalny: 10 złotych, ulgowy: 6 złotych, grupowy (minimum 5 osób): 5 złotych za osobę

Autor: Gracjan Broda, Foto: Piotr Nykowski

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.