reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Pięć okrętów Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO cumowało w Szczecinie

W miniony weekend na szczecińskich nabrzeżach można było podziwiać pięć okrętów Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO.

Okręty NATO w Szczecinie

na zdjęciu: niemiecki okręt wsparcia nurkowego FGS Rottweil

Do Szczecina przypłynął flagowy okręt zespołu – norweski HNoMS Nordkapp, a także cztery okręty obrony przeciwminowej, głównie niszczyciele min: belgijski BNS Bellis, estoński ENS Sakala, francuski FS Pegase oraz niemiecki okręt wsparcia nurkowego FGS Rottweil.

Okrętom towarzyszył trałowiec 8 Flotylli Obrony Wybrzeża ORP Drużno.

Cztery jednostki zespołu i ORP Drużno zacumowały u stóp Wałów Chrobrego, a Nordkapp przy nabrzeżu ukraińskim. Okręty decyzją dowódców nie otworzył swoich pokładów dla zwiedzających.

Postój w Szczecinie był dla załóg okazją do uzupełnienia zapasów oraz przygotowania się do realizacji kolejnych zadań. Wizyty robocze okrętów bander państw NATO w polskich portach mają na celu także rozwój przyjacielskich stosunków oraz wzajemne zaznajomienie się z warunkami, pracą i sprzętem marynarzy. Służą również do wymiany doświadczeń.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.