reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

W Międzyzdrojach ustanowiono rekord Polski w długości flagi narodowej

We wtorek, 2 maja w dzień flagi narodowej na plaży w Międzyzdrojach rozwinięto biało-czerwoną flagę o długo 2 755,8 metrów. Tym samym ustanowiony nowy rekord Polski.

W Międzyzdrojach ustanowiono rekord Polski w długości flagi

na zdjęciu: W Międzyzdrojach ustanowili nowy rekord Polski w długości flagi narodowej

Udział w wydarzeniu wziął m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

– Dumnie śpiewając hymn i trzymając wspólnie naszą flagę, pokazaliśmy, że mimo różnic, są wartości, które łączą nas wszystkich. Możemy mieć różne zdanie i różne poglądy, ale pod Biało-Czerwoną tworzymy wielką wspólnotę narodową. – napisał w mediach społecznościowych wojewoda zachodniopomorski.

W pobiciu rekordu Polski i rozłożeniu ponad 2,5-kilometrowej flagi udział wzięli mieszkańcy oraz turyści z całej Polski, którzy tłumnie tego dnia przybyli do Międzyzdrojów.

Przygotowanie tak potężnej flagi wymagało ogromnego zaangażowania organizatorów. Przygotowanie prawie 200-kilogramowej flagi zajęło 2 dni.

zdjęcie: wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.