• #Region
  • Opublikowano:

REGION: od października wracają połączenia lotnicze z Oslo

Od października lotnisko w Goleniowie znajdzie się w siatce połączeń linii lotniczej Norwegian. W środę linia lotnicza Norwegian ogłosiła ponowne uruchomienie trasy Oslo Gardemoen – Szczecin – Oslo Gardemoen.

– Powrót na nasze lotnisko linii lotniczej Norwegian pokazuje, że po chwilowych perturbacjach związanych z samolotami Boeing 737 MAX, Norwegian wraca na ścieżkę dynamicznego rozwoju, będąc największą skandynawską linią lotniczą, a Szczecin pozostaje jednym z czterech polskich lotnisk, z których Norwegian operuje do Oslo – powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Pierwszy samolot na tej trasie pojawi się już w październiku i obsługiwać będzie ją dwa razy w tygodniu. Do Oslo będzie można latać we wtorki i soboty. Ceny biletów rozpoczynają się już od 119 złotych.

– Z naszego punktu widzenia to jedno z kluczowych połączeń – zaznacza Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Szczecin słynie z firm o kapitale Skandynawskim. To główny obok Niemiec kierunek naszych działań, jeśli chodzi o pozyskiwanie inwestorów oraz współpracę z nimi. Im więcej połączeń bezpośrednio ze Skandynawią, tym lepiej dla biznesu oraz przedsiębiorców – przyznał Krzystek.

Norwegian będzie piątą obok PLL LOT, Ryanair, Wizz Air oraz SAS linią lotniczą operującą z lotniska w Goleniowie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda