reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Miasto Szczecin przyspiesza prace nad realizacją koncepcji przebudowy Szczecińskiego Domu Sportu

Miasto Szczecin przyspiesza prace nad realizacją koncepcji przebudowy wysłużonego obiektu Szczecińskiego Domu Sportu. Nowoczesna pływalnia i hala sportowa z widownią o pojemności 1,5 tysiąca miejsc powstanie w miejscu starej części kompleksu SDS.

Szczeciński Dom Sportu

Miasto wkrótce ma złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Koszt inwestycji szacuje się na 88,8 miliona złotych. Miasto starać będzie się o dofinansowanie w kwocie 65 milionów złotych.

Wstępna dokumentacja dotycząca tego obiektu, czyli Program Funkcjonalno-Użytkowy, jest gotowa od końca 2018 roku. Początkowo plan zakładał realizację inwestycji po zakończeniu budowy Stadionu Miejskiego i Aquaparku.

Z uwagi na katastrofę budowlaną, która miała miejsce na basenie 25-metrowym na początku listopada 2021 roku, prezydent Szczecina Piotr Krzystek zadecydował o przyspieszeniu budowy nowego kompleksu.

Inwestycja ma być realizowana w formule podobnej do tej ze Stadionu Miejskiego, czyli „zaprojektuj i wybuduj”. Przyszły wykonawca będzie zatem odpowiedzialny za przygotowanie pełnej dokumentacji na podstawie istniejącego Programu Funkcjonalno-Użytkowego, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, rozbiórkę wysłużonych obiektów oraz budowę pływalni i hali sportowej.

Na basenie znajdzie się 8 torów o długości 25 metrów. Hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca, a obok boiska powstaną trybuny o pojemności 1,5 tysiąca miejsc. W budynku będzie także hala bokserska, a także zaplecze szatniowo-socjalne, korytarze i windy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: szczecin.eu

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację