reklama
nekrolog
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Dwa pasy w kierunku Głębokiego! Łatwiejszy przejazd przez węzeł Łękno w Szczecinie

Od dziś częściowo udrożniony został ruch w al. Wojska Polskiego w rejonie prowadzonej inwestycji związanej z przebudową węzła Łękno w Szczecinie.

W kierunku do Centrum dostępne będą dwa pasy ruchu. Z uwagi na to, że w dalszym ciągu prowadzone będą roboty drogowe, należy spodziewać się utrudnień w ruchu i zmian zachodzących w sposób dynamiczny w obszarze obiektu i ciągu al. Wojska Polskiego.

Jezdnia w kierunku do Głębokiego może być zawężana do jednego pasa ruchu. Z ruchu w dalszym ciągu będą wyłączone relacje z ul. Traugutta i Zaleskiego. Powrotu autobusu linii 67 na ciąg ul. Traugutta należy się spodziewać w okresie przed dniem Wszystkich Świętych.

Na terenie inwestycji w minionych dniach prowadzone były m.in. prace brukarskie na parkingu przy ul. Jasienicy, prace w obrębie wiaduktów (wykonywana była prefabrykacja konstrukcji stalowych balustrad murów oporowych i schodów), roboty kanalizacyjne w ciągu obwodnicy i jednej z łącznic. W ramach zagospodarowania terenu wykonywano nasadzenia zieleni przy al. Wojska Polskiego i Fałata.

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę skrzyżowania przy Alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Całkowity koszt prac to około 140 milionów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację