reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Samorządy apelują do premiera ws. Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina

Przedstawiciele jednostek samorządowych, przez które ma przebiegać planowane Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina, wystosowali apel do premiera Mateusza Morawieckiego o wpisanie tej inwestycji do Krajowego Planu Odbudowy.

Zaadresowany do Mateusza Morawieckiego list otwarty podpisało sześcioro samorządowców Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego - prezydent Szczecina Piotr Krzystek, starosta powiatu polickiego Andrzej Bednarek, wójt gminy Dobra Teresa Dera, burmistrz gminy Goleniów Robert Krupowicz, wójt gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz i burmistrz gminy Police Władysław Diakun.

– Jest to kluczowy projekt dla dalszego zrównoważonego rozwoju naszych samorządów. Zadanie to, nazywane obwodnicą Szczecina, powinno właściwie nosić nazwę "Obwodnicy Metropolitarnej", ponieważ oddziałuje ona na każdy z reprezentowanych przez nas podpiotów – tłumaczą samorządowcy.

Przedstawiciele samorządów zauważyli, że obwodnica połączyłaby Szczecin, Kołbaskowo, Dobrą, Police i Goleniów. Włączy też zachodnią część metropolii szczecińskiej do sieci autostrad, co jest szczególnie istotne w kontekście funkcjonowania Grupy Azoty Zakładów Chemicznych "Police" S.A. W liście otwartym padła także deklaracja ze strony samorządowców o zaangażowaniu i gotowości udziału w tym kluczowym dla regionu projekcie.

– W związku z tym apelujemy za pośrednictwem Pana Premiera do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o wpisanie budowy Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina, wraz z drogami dojazdowymi do węzłów, do Krajowego Planu Odbudowy lub objęcie tego zadania finansowaniem z innych źródeł rządowych – napisano w liście otwartym.

W opinii autorów dokumentu działania te zabezpieczyłyby finansowanie inwestycji i umożliwiłyby połączenie obwodnicy z drogami, za które odpowiadają samorządy.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację