Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 228 318 | Zgonów: 4 172 | Wyzdrowiało: 105 092


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 6 329 | Zgonów: 64

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 342 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 23 października 2020 roku, godzina: 10.48 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


  • #Region
  • Opublikowano:

Od soboty Szczecin w tzw. żółtej strefie

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 na mocy rozporządzenia Rady Ministrów Szczecin zostanie wpisany na listę miast objętych tzw. żółtą strefą. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty, 3 października.

W Szczecinie ujawniono ostatnio dwa duże ogniska koronawirusa – jedno w Pogoni Szczecin, drugie w Teatrze Polskim. W związku z tym, że Szczecin objęty zostanie żółtą strefą, obostrzenia dotkną m.in. organizatorów imprez. Od soboty, na 4 metrach kwadratowych, podczas targów, wystaw czy konferencji będzie mogła przebywać jedna osoba. Zdecydowanie mniej osób będzie mogło zasiąść na trybunach podczas wydarzeń sportowych, takich jak np. mecze piłkarskie, gdzie według nowych zasad limit wyniesie 25% pojemności stadionu.

O ile spotkanie piłkarskie Chemika Police będzie mogło być zapełnione kibicami w 50% pojemności stadionu, o tyle w sąsiednim Skolwinie na meczu Świtu Szczecin frekwencja będzie mogła wynieść jedynie 25%.

W trakcie imprez okolicznościowych takich jak m.in. wesela liczba gości zostanie ograniczona do 100 (nie wliczając obsługi). Dotychczas w tego rodzaju wydarzeniach mogło uczestniczyć do 150 osób.

Ograniczona zostanie również liczba klientów siłowni. Teraz na 7 metrach kwadratowych powierzchni będzie mogła przebywać zaledwie jedna osoba.

Na chwilę obecną nie będzie obowiązku zakrywania ust i nosa na otwartej przestrzeni. To się jednak może zmienić w kolejnych tygodniach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda