reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


  • #Region
  • Opublikowano:

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy zablokowany!

Rząd nie zgodził się na zbudowanie dodatkowego programu wsparcia przedsiębiorców w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego – informuje Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

Minister funduszy i polityki regionalnej poinformowała marszałków województw, że inne, równoległe do krajowych, systemy wparcia będą traktowane, jak wydatki niekwalifikowalne.

– Deklaruję, że przekażę wygospodarowane środki do dyspozycji ministerstwa. W zamian oczekuję zwolnienia przedsiębiorców ze składek ZUS i jak najszybszej wypłaty pieniędzy przedsiębiorcom – zapowiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Geblewicz podkreślił, że kwota 170 milionów złotych, którą udało wygospodarować się w ramach RPO, to są ostatnie środki, jakie Pomorze Zachodnie może przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom.

– Nie chcę teraz tracić czasu na spory, czy powinny one zasilić tzw. tarczę rządową. Najważniejsze, aby pieniądze trafiły jak najszybciej do ludzi – powiedział Geblewicz.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego wyraził obawę, że jeśli rząd nie wycofa się z propozycji odroczenia płatności ZUS-owskich i nie wprowadzi zwolnienia przedsiębiorców ze składek, to pomoc – zamiast do znajdujących się w dramatycznej potrzebie firm – trafi na ratowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda