reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


  • #Region
  • Opublikowano:

Reorganizacja pracy przyjęć i poszczególnych oddziałów Szpitala Zakaźnego przy ul. Arkońskiej

Szpital Zakaźny przy ul. Arkońskiej w Szczecinie reorganizuje pracę przyjęć i poszczególnych oddziałów.

– Punkt Przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirsem znajduje się teraz na parterze budynku L (na co dzień działa tu Punkt Przyjęć Planowych). Jest to największy i najwyższy budynek w szpitalu – informuje Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

W Punkcie Przyjęć pacjenci będą kwalifikowani do badania i kierowani do sali selekcyjnej przed badaniem, gabinetu lekarskiego, sali oczekiwania na wynik oraz sali oczekiwania na transport. W jednym budynku znajduje się także oddział internistyczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

– Oddział Zakaźny, który do tej pory funkcjonował w budynku J, również został przeniesiony do budynku L (na II piętro w miejscu, gdzie dotychczas funkcjonował Oddział Chirurgii). Oznacza to, że zarówno budynek J, jak i tymczasowa strefa oczekiwania w namiotach, są na ten moment wyłączone z użytkowania – tłumaczy Andruczyk.

Cały budynek Centrum Zabiegowego oraz budynek B są przygotowane do hospitalizowania pacjentów z koronawirusem (znajduje się 350 łóżek – przyp. red.). Docelowo szpital posiada ponad 950 łóżek w obu lokalizacjach: 600 przy ul. Arkońskiej i 350 przy ul. Sokołowskiego. Będą one uwalniane wraz ze wzrostem liczby hospitalizowanych pacjentów.

W najbliższych dniach na terenie szpitala pojawi się zewnętrzne oznakowanie, które ułatwi pacjentom poruszanie się po terenie szpitala i dotarcie do Punktu Przyjęć Planowych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda