REGION: Zmodernizują gruntownie most kolejowy na Regalicy

Nowo powstający most kolejowy w Podjuchach będzie funkcjonalny i nowoczesny. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla żeglugi w Szczecińskim Węźle Wodnym i dla polsko-niemieckiej akcji lodołamania.

27 stycznia w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie podpisano porozumienie na realizację zadania, w ramach którego powstanie dokumentacja projektowa.

REGION: Pomorze Zachodnie wspiera kluby sportowe!

500 tysięcy złotych czeka na zachodniopomorskie kluby, które zdecydują się na sportową promocję Pomorza Zachodniego.

Nabór ofert trwa od kilku dni. Wnioski można składać do 24 lutego br.

REGION: Pomorze Zachodnie chce kupić hybrydowy tabor kolejowy

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego chce zakupić dwunapędowy tabor kolejowy. Początkowo zamówienie ma objąć dwa pojazdy, a docelowo nawet 12 sztuk.

– Kontynuujemy modernizację taboru, którym obsługujemy połączenia regionalne. Już teraz jesteśmy regionem z najnowocześniejszymi pociągami w kraju. Chcemy otworzyć nowe możliwości kreowania wygodnych połączeń dla mieszkańców Pomorza Zachodniego – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

SZCZECIN: Ciało mężczyzny wyłowiono z wody w okolicy Mostu Cłowego

Dzisiaj około godziny 16.00 ekipa płetwonurków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wyłowiła ciało mężczyzny z Regalicy na wysokości Mostu Cłowego - podało Radio Szczecin.

Na miejscu czynności wykonują policjanci pod nadzorem prokuratury.

„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzenia wiedzy najmłodszych na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

REGION: Dariusz Matecki nowym przewodniczącycm Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim

Dariusz Matecki został powołany na stanowisko przewodniczącego Zachodniopomorskiego Zarządu Regionalnego Solidarnej Polski. Matecki zastąpił na stanowisku – Roberta Stankiewicza.

Dariusz Matecki jest radnym Rady Miasta Szczecin. W jesiennych wyborach parlamentarnych startował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Poparł go sam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i europarlamentarzystka Beata Kempa.

SZCZECIN: Zabójstwo mężczyzny na Niebuszewie

W piątek, 10 stycznia przy ul. Żupańskiego w Szczecinie doszło do zabójstwa, w wyniku którego śmierć poniósł mężczyzna. Na tę chwilę nie są znane okoliczności jego śmierci.

Z nieoficjalnych informacji wynika jedynie, że najprawdopodobniej mężczyzna został ugodzony nożem.

SZCZECIN: Na wysokości Mostu Cłowego znaleziono dryfujące zwłoki!

Dziś, około godziny 11.00 szczecińska policja otrzymała zgłoszenie, że w wodzie na wysokości Mostu Cłowego w Szczecinie dryfuje obiekt przypominający ludzkie zwłoki. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że w wodzie dryfuką zwłoki mężczyzny.

– Mogę potwierdzić, że o godzinie 11.00 otrzymaliśmy informację o tym, że w Regalicy, na wysokości Mostu Cłowego dryfuje ciało mężczyzny – powiedział Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.