reklama
reklama

Tydzień Otwartej Sztuki: Organizatorzy czekają na zgłoszenia artystów

Prowadzisz pracownię czy galerię, zajmujesz się sztuką, tworzysz ciekawe rzeczy i chętnie przyjmujesz publiczność w swoich progach? Świetnie się składa! Do końca tego tygodnia czekamy na zgłoszenia od artystów, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w tegorocznej odsłonie Tygodnia Otwartej Sztuki.

Tydzień Otwartej Sztuki

Zgłoszenia zainteresowanych udziałem artystów przyjmowane będą do 29 kwietnia. Chęć wzięcia udziału w projekcie należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wieloletni policki proboszcz obchodzi 40-lecie kapłaństwa

Wieloletni proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Policach, a obecnie pracujący w Mieszkowicach - ks. kan. Waldemar Gasztkowski - obchodzi 40. rocznicę święceń kapłańskich.

Kościół w Mieszkowicach

Z tej okazji w mieszkowickim kościele pw. Przemienienia Pańskiego w niedzielę 24 kwietnia odbyła się uroczysta jubileuszowa msza święta, odprawiona przez jubilata. W uroczystości, oprócz mieszkańców Mieszkowic, udział wzięli również policzanie.

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Marszałkowskim

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o przeszukaniu kilkunastu lokalizacji, w tym w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

naszywka Centralnego Biura Antykorupcyjnego

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie dotyczącym m.in. przestępstw korupcyjnych, oszustw i zakłócenia przetargu publicznego przeszukano wczoraj kilkanaście lokalizacji.

Miliony euro na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Ponad 21 milionów euro to dodatkowe, unijne środki na inwestycje w zakresie rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego.

urwany kran

Wspierana będzie m.in. budowa, przebudowa lub doposażenie oczyszczalni ścieków, również tych przydomowych, stacji uzdatniania wody, ujęć wody oraz budowa i przebudowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Od 1 maja przywrócone zostaną połączenia lotnicze z Warszawą

Oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów połączenie lotnicze ze stolicą zostanie przywrócone od 1 maja. Samoloty Ryanair będą pięć razy w tygodniu zabierać pasażerów z lotniska Szczecin – Goleniów do podwarszawskiego Modlina.

Lotnisko Szczecin - Goleniów

Rejsy samolotem Boeing 737 z 189 miejscami na pokładzie, mają się odbywać pięć razy w tygodniu.

Pomorze Zachodnie wspiera Ukrainę. Stanowisko Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przyjęte jednogłośnie

Radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego wyrazili solidarność z Ukrainą i zadeklarowali chęć niesienia wszelkiej możliwej pomocy. Jednocześnie potępili agresję Rosji. Stanowisko w tej sprawie zostało podjęte jednomyślnie.

Flaga Ukrainy

Głosowanie odbyło się w minionym tygodniu. W sesji udział wzięli specjalnie zaproszeni goście – konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska oraz przedstawiciele Związku Ukraińców w Polsce.

Szczecin zrywa współpracę z rosyjskim miastem. Powód: wojna na Ukrainie

Gmina Miasto Szczecin zerwała współpracę z rosyjskim miastem Murmańsk. Przyczyną jest oczywiście trwająca na Ukrainie wojna, która została wywołana przez putinowską Rosję.

Przecław z lotu ptaka

– W związku z nieuzasadnioną i zbrodniczą agresją Federacji Rosyjskiej na suwerenną Ukrainę informujemy, iż wypowiadamy umowę o nawiązaniu dobrosąsiedzkiej i przyjacielskiej współpracy pomiędzy miastami: Murmańskiem w Federacji Rosyjskiej i Szczecinem w Rzeczpospolitej Polskiej – czytamy w piśmie podpisanym przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.