reklama

reklama
reklama

Dziewięcioro uczniów otrzymało stypendia im. Longina Komołowskiego

Podczas uroczystości rocznicowych podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku, pod bramą Stoczni Szczecińskiej wręczono stypendia im. Longina Komołowskiego.

Wręczenie stypendiów im. Longina Komołowskiego

na zdjęciu: Dziewięciu uczniom wręczono stypendia im. Longina Komołowskiego

W tym roku stypendia otrzymało 9 osób. Wśród nagrodzonych znajdują się osoby wyróżnione za bardzo dobre wyniki w nauce, sporcie oraz wolontariacie.

Kłęby czarnego dymu nad szczecińskim portem. Płonie dach magazynu

17 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem dachu budynku w szczecińskim porcie. Do akcji zadysponowano również strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Policach.

Pożar w szczecińskim porcie

na zdjęciu: Pożar dachu budynku magazynowego w szczecińskim porcie

Zadymienie w okolicach nabrzeża Bułgarskiego zauważono około godziny 16.00. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z portowej straży pożarnej.

Jednostka SV Planeta I zacumowała w sąsiedztwie powstającego Morskiego Centrum Nauki

Potężna jednostka SV Planeta I zacumowała przy Nabrzeżu Starówka, w sąsiedztwie powstającego Morskiego Centrum Nauki.

Jednostka SV Planeta I

na zdjęciu: Jednostka SV Planeta I

Statek wraz z bliźniaczą jednostką SV „Zodiak II” wybudowano w stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku. SV „Planeta I” to specjalistyczny statek wielozadaniowy o długości całkowitej ponad 60 metrów, szerokości 12,8 metra oraz zanurzeniu 3,5 metra. Jego nośność wynosi 350 ton.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Po raz pierwszy nagroda specjalna Aleksandra Doby

W najbliższą sobotę podczas Żagli 2022 odbędzie się gala wręczenia Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, których patronem Nagrody Specjalnej został Aleksander Doba.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina

na zdjęciu: Widok z Łasztowni w kierunku Wałów Chrobrego

– Laureatów poznaliśmy już w marcu. Żagle 2022 będzie doskonałą okazją do tego, by teraz – uroczyście – otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia – czytamy w komunikacie.

Żagle 2022 już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji

Już jutro rozpocznie się trzydniowe wydarzenie, które łączy w sobie tradycje żeglarskie, duże wydarzenia plenerowe, regaty, koncerty i dobrą kuchnię.

Żagle 2022 już w ten weekend

na zdjęciu: Widok z Łasztowni w kierunku Wałów Chrobrego

Impreza została zainicjowana w 2021 roku jako rekompensata odwołanego wówczas finału regat the Tall Ships Races. Po ciepłym przyjęciu przez mieszkańców i turystów zapadła decyzja o kontynuowaniu wydarzenia w latach kolejnych.

Ostatni dzień Szczecińskiego Jarmarku Letniego na Jasnych Błoniach

Jeszcze tylko dziś do godziny 18.00 można odwiedzać Szczeciński Jarmark Letni, który od piątku odbywa się na Jasnych Błoniach.

Szczeciński Jarmark Letni na Jasnych Błoniach w Szczecinie

na zdjęciu: Szczeciński Jarmark Letni na Jasnych Błoniach w Szczecinie

Na stoiskach można spotkać wyznawców z całego kraju, którzy oferują regionalną żywność oraz rękodzieło. Nie zabrakło również branży ogrodniczej, a także owoców.

Szczecin: w Odrze zauważono martwe ryby. Popularne kąpielisko zamknięte

W Szczecinie odnotowano martwe ryby, co może mieć związek z przesuwającą się w dół rzeki bardzo niebezpieczną falą chemicznych zanieczyszczeń. W związku z tym zamknięte zostało popularne wśród szczecinian nadodrzańskie kąpieliski.

Śnięte ryby w Odrze

na zdjęciu: Śnięte ryby w Odrze

– Na kąpielisku Dziewoklicz pojawiły się pierwsze śnięte ryby. Tym samym wywieszono czerwoną flagę i obowiązuje zakaz kąpieli – poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Kajak Aleksandra Doby jednym z eksponatów szczecińskiego Morskiego Centrum Nauki

Kajak, którym Aleksander Doba przepłynął przez Atlantyk, trafi do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Do godz. 18:00 w sobotę eksponat można obejrzeć na dziedzińcu szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich.

Olgierd Geblewicz i Witold Jabłoński na tle kajaka Aleksandra Doby

na zdjęciu: Olgierd Geblewicz i Witold Jabłoński na tle kajaka Aleksandra Doby

Kajak oceaniczny zostanie podwieszony pod sufitem muzeum, poza tym wyświetlana będzie także multimedialna prezentacja na jego temat.