reklama:

Niedługo ruszy przetarg na przebudowę Węzła Głębokie

Już niedługo zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę węzła przesiadkowego Głębokie wraz z pobliskim skrzyżowaniem al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową. Właśnie zakończyły się prace nad dokumentacją konieczną do uruchomienia procedur przetargowych.

- Dokumenty dotyczące Węzła Głębokie wysłane do Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych. Lada moment pojawi się przetarg– napisał w mediach społecznościowych Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Na parkingu przy Netto Arenie staną parkomaty

Parking przy Netto Arenie w Szczecinie będzie płatny. Jak informuje operator obiektu, parkomaty zaczną działać 16 września.

Pierwsze 30 minut postoju ma być bezpłatne, natomiast koszt każdej następnej godziny wyniesienie 2 zł. Za bilet dobowy zapłacimy 16 zł. Inaczej będzie w przypadku wydarzeń organizowanych w hali – obowiązywać wtedy będzie tzw. opłata eventowa, która wyniesie 12 zł i będzie uprawniać do zaparkowania auta na dwie godziny przed rozpoczęciem eventu aż do godzin porannych dnia następnego.

REGION: Mina morska bezpiecznie przetransportowana na poligon

Leżąca w okolicach Świnoujścia na dnie toru wodnego w Kanale Piastowskim mina morska z czasów II wojny światowej została bezpiecznie wyciągnięta przez żołnierzy i przetransportowana w kierunku poligonu. Tam też zostanie zdetonowana.

Akcja przebiegła zgodnie z planem i zakończyła się około godz. 9.00 w niedzielę. Nurkowie podczepili leżącą na dnie minę i specjalny dźwig podniósł ją i umieścił na niszczycielu min ORP Flaming. Umieszczona na pokładzie okrętu mina została przetransportowana w głąb morza.

REGION: Neutralizacja miny morskiej z okresu II wojny światowej w Świnoujściu

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzą operację wydobycia i zneutralizowania przedmiotu niebezpiecznego zalegającego w pobliżu wyjścia z Kanału Piastowskiego na Zalew Szczeciński.

Rekonesans, identyfikację i wstępną ocenę znalezionego przedmiotu wykonali specjaliści od podwodnych zadań z Grupy Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców. Po analizie wykryty w wodzie obiekt sklasyfikowano jako lotniczą minę morską typu Mark IV, pochodzenia brytyjskiego, z okresu II Wojny Światowej. Mina znajduje się na głębokości ok. 6 metrów, na skraju toru wodnego Szczecin-Świnoujście, przy wyjściu z Kanału Piastowskiego na Zalew Szczeciński. Lotnicze miny morskie tego typu mogą zawierać ponad 400 kg materiału wybuchowego.

SZCZECIN: nad jeziorem Głębokim odnaleziono ciało 20-latka

Poszukiwany od wczoraj w okolicach jeziora Głębokiego mężczyzna nie żyje. Potwierdziły się informacje o jego utonięciu – w sobotę (22 czerwca) przed południem ratownicy odnaleźli ciało 20-latka.

Mężczyzna wczoraj po południu miał wejść do wody i już z niej nie wrócił. Jak informuje Polskie Radio Szczecin, wcześniej 20-latek mógł spożywać alkohol.

SZCZECIN: wstrzymano poszukiwania mężczyzny nad jeziorem Głębokim

Nie udało się odnaleźć zaginionego nad jeziorem Głębokim mężczyzny. Jak informuje Polskie Radio Szczecin, poszukiwania zostały zawieszone do rana. Decyzję o tym prowadzące akcję służby podjęły w piątek (21 czerwca) po godz. 20:00.

Działania mają być kontynuowane w sobotę (22 czerwca) o godz. 9:00. Niestety, według ratowników mogło dojść do utonięcia.

SZCZECIN: trwają poszukiwania mężczyzny nad Jeziorem Głębokim

Nad jeziorem Głębokie trwają poszukiwania mężczyzny, który dziś po południu oddalił się od znajomych i do tej pory nie wrócił. Nie ma też z nim kontaktu.

W prowadzonej od strony ulicy Kąpieliskowej akcji poszukiwawczej biorą udział policjanci, strażacy oraz ratownicy WOPR. Najprawdopodobniej poszukiwany mężczyzna wszedł do wody na niestrzeżonej plaży i nie wrócił na brzeg, dlatego nurkowie sprawdzają dno jeziora.