reklama
ogłoszenie społeczne

Kolejny pociąg hybrydowy na zachodniopomorskich torach

Kolejny dwunapędowy pociąg, w specjalnym błękitnym malowaniu, za kilka dni rozpocznie kursy po Pomorzu Zachodnim.

– To symbole naszego regionu: nowoczesne, przyjazne środowisku, wygodne i bezpieczne – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Przetarg na przebudowę ul. Modrej i Koralowej w Szczecinie bliski rozstrzygnięcia

Przetarg na przebudowę ulic Modrej i Koralowej w Szczecinie jest bliski rozstrzygnięcia. Złożone zostały dwie oferty, w tym jedna mieszcząca się w zakładanym budżecie.

Ofertę opiewającą na 21 385 319,55 zł brutto złożyła firma Strabag Sp. z o.o. Natomiast polsko-hiszpańskie konsorcjum firm ROVERPOL Sp. z o.o. i ROVER Intraestructuras, SA zaproponowało wykonanie zadania za 25 953 000,00 zł brutto. Szczeciński magistrat zakłada, że na tę inwestycję wyda maksymalnie 23 857 376, 61 zł. Teraz oceną ofert zajmie się komisja przetargowa.

Szczecin: niedługo rozpoczęcie montażu dachu budynku basenowego Fabryki Wody

13 40-metrowych drewnianych dźwigarów dachowych, o łącznej masie około 156 ton, w najbliższych dniach zostanie przywiezionych na teren budowy aqua parku Fabryka Wody w Szczecinie.

Dźwigary, które staną się częścią dachu budynku basenowego, są wykonane z drewna klejonego. Montaż konstrukcji zajmie budowlańcom trzy tygodnie.

W niedzielę na Jasnych Błoniach odbędzie się Dzień Dziecka z #bohaterskaINGA

Już w najbliższą niedzielę na szczecińskich Jasnych Błoniach odbędzie się Dzień Dziecka z #bohaterskaINGA. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 18:00.

W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji - m.in. bazarek pyszności, animacje i warsztaty dla dzieci, czy pokazy Muay thai dla dzieci z Nak Muay Szczecin i Marcinem Parchetą.

W weekend odbył się kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” [zdjęcia]

W miniony weekend na szczecińskich Wałach Chrobrego odbył się kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu.

Każdy, kto odwiedził weekendowy kiermasz, miał okazję zakupić m.in. drzewka i krzewy do ogrodu oraz rozmaite kwiaty na balkon. Oferta przygotowana przez wystawców była naprawdę bogata i miłośnicy zieleni nie mogli narzekać.

Fani motoryzacji zorganizowali event dla 12-letniego Wiktora Lewickiego [zdjęcia]

Pasjonaci motoryzacji ze Szczecina i okolic w minioną sobotę zorganizowali event, podczas którego można było przejechać się nietuzinkowymi pojazdami i przy tym wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie 12-letniego Wiktora Lewickiego.

– Mnie to nic nie kosztuje, a zawsze jest jakiś dobry uczynek – powiedział Mateusz Nowacki, organizator wydarzenia.

The Tall Ship Races w Szczecinie ze zmianami z powodu koronawirusa

Tegoroczny finał regat The Tall Ship Races, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Szczecinie, będzie miał nieco inną formułę niż zwykle. Wszystko przez ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

Poszczególne punkty programu będą odbywały się nie tylko na obszarach w pobliżu nabrzeży, ale także w innych rejonach miasta - m.in. na Jasnych Błoniach, pl. Solidarności, czy na Wyspie Grodzkiej.