reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

The Tall Ship Races w Szczecinie ze zmianami z powodu koronawirusa

Tegoroczny finał regat The Tall Ship Races, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Szczecinie, będzie miał nieco inną formułę niż zwykle. Wszystko przez ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

Poszczególne punkty programu będą odbywały się nie tylko na obszarach w pobliżu nabrzeży, ale także w innych rejonach miasta - m.in. na Jasnych Błoniach, pl. Solidarności, czy na Wyspie Grodzkiej.

Od dziś działa połączenie lotnicze Goleniów - Kraków

Dziś, po ponad roku linia Ryanair wróciła na trasę ze Szczecina do Krakowa, stając się drugim po PLL LOT przewoźnikiem, który na stałe rusza ze swoim połączeniem.

Około godziny 14.00, po 50 minutach lotu, samolot irlandzkiego przewoźnika wylądował na lotnisku w Goleniowie z ponad setką pasażerów na pokładzie. Po 25-minutowym postoju, w drogę powrotną zabrał ponad 130 osób.

Gigantyczna biało-czerwona flaga zawisła na świnoujskiej latarni

Największa biało-czerwona flaga zawisła na latarni morskiej w Świnoujściu. Widać ją z odległości nawet kilkunastu kilometrów.

Przed południem na maszt mierzący 60 metrów wysokości wciągnięta została biało-czerwona flaga uszyta specjalnie na tę okazję przez wolontariuszy.

Samorządy apelują do premiera ws. Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina

Przedstawiciele jednostek samorządowych, przez które ma przebiegać planowane Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina, wystosowali apel do premiera Mateusza Morawieckiego o wpisanie tej inwestycji do Krajowego Planu Odbudowy.

Zaadresowany do Mateusza Morawieckiego list otwarty podpisało sześcioro samorządowców Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego - prezydent Szczecina Piotr Krzystek, starosta powiatu polickiego Andrzej Bednarek, wójt gminy Dobra Teresa Dera, burmistrz gminy Goleniów Robert Krupowicz, wójt gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz i burmistrz gminy Police Władysław Diakun.

Uzdrowiska w Kołobrzegu i Świnoujściu pomogą pacjentom po chorobie COVID-19

Uzdrowiska, których właścicielem jest Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, pomogą pacjentom po przebytej chorobie COVID-19. Do Narodowego Funduszu Zdrowia zgłosiły 100 miejsc.

Zakupiony został już specjalistyczny sprzęt, trwa zaś uzupełnianie kadry. W Świnoujściu zatrudnionych zostanie dwóch dodatkowych lekarzy pulmonologów. Wpłynęły już pierwsze skierowania od pacjentów.

Nowa mapa rowerowa Pomorza Zachodniego

Działa już elektroniczna mapa tras rowerowych z pełną wizualizacją standardu dróg i różnymi dodatkowymi funkcjami. Ten nowoczesny przewodnik informuje rowerzystów także o atrakcjach, które spotkają po drodze.

Mapa została udostępniona pod adresem www.trasyrowerowe.wzp.pl doskonale znanym miłośnikom turystyki i Pomorza Zachodniego. W odróżnieniu jednak od poprzedniej elektronicznej mapki ta jest dedykowana rowerzystom – zawiera m.in. dokładne wykresy z informacjami o nachyleniu terenu i lokalizacje liczników rowerowych. Co najważniejsze – będzie wzbogacana o nowe funkcjonalności: zdjęcia, opisy, propozycje wycieczek.

Będzie okrągły stół ws. SKM? Padła propozycja terminu

Spotkanie przy okrągłym stole to propozycja zarządu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, która ma pozwolić podmiotom biorącym udział w budowie Szczecińskiej na wypracowanie wspólnych decyzji oraz ustalenie działań naprawczych.

Propozycja ta ma związek z przesłanymi do SSOM stanowiska wykonawcy inwestycji, tj. firmy Trakcja.

Tragiczny pożar na szczecińskim Krzekowie. Nie żyje 10-latek

10-letnie dziecko zginęło w pożarze, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek na szczecińskim Krzekowie. Ranne są trzy kolejne osoby - z poparzeniami trafiły one do szpitala.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godz. 1:00. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej i sześć zespołów pogotowia ratunkowego. Służby zastały rozwinięty pożar dachu w domu typu bliźniak.