Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 924 422 | Zgonów: 14 988 | Wyzdrowiało: 469 527


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 33 812 | Zgonów: 421

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 1924 | Zgonów: 10

Data aktualizacji: 25 listopada 2020 roku, godzina: 11.03 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Zachodniopomorskie wśród laureatów konkursu „Samorząd Równych Szans”

Tegoroczny konkurs „Samorząd Równych Szans” został rozstrzygnięty. Wśród laureatów w kategorii „POWIAT ZIEMSKI/WOJEWÓDZTWO” znalazło się województwo zachodniopomorskie.

Pomorze Zachodnie zostało nagrodzone za projekt „Dobre Wsparcie – system lokalnych usług społecznych” realizowany wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Fundację Nauka dla Środowiska, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Jego celem, który został w pełni zrealizowany, było stworzenie kompleksowej oferty sąsiedzkich usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych oraz ich rodzin.

Wstrzymano przygotowania do Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Wstrzymane zostały prace nad tegorocznym Szczecińskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Biorąc pod uwagę obecne restrykcje, już wiadomo, że jarmark w formule, jaką mieszkańcy regionu znali dotychczas się nie odbędzie.

– Obserwując obecną sytuację i analizując nałożone restrykcje sanitarne, przygotowania do tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego zostały wstrzymane. Nie mamy formalnej możliwości na przeprowadzenie tego eventu – mówi Leopold Korytkowski, dyrektor ds. turystyki i wydarzeń w spółce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Geblewicz: „Szpitalom, instytucjom oraz firmom z Pomorza Zachodniego przekażemy 127 milionów złotych”

127 milionów złotych – to kwota, którą samorząd województwa ma jesienią przekazać szpitalom, instytucjom oraz firmom z Pomorza Zachodniego. To wszystko w ramach tzw. Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego 2.0. Na temat jego kształtu rozmawiamy z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem.

Panie Marszałku, proszę nam przybliżyć przygotowania, jakie poczynił samorząd województwa w ramach przygotowań przed wybuchem drugiej fali pandemii.

Samorząd Województwa uruchomi kolejne środki! M.in. dla branży turystycznej

Branża turystyczna dotknięta pandemią koronawirusa może liczyć na wsparcie. Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego uruchomi specjalne środki dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią COVID-19.

– Druga fala pandemii, mocniejsza, zaskoczyła ten rząd. Staramy się wspierać przedsiębiorców od samego początku pandemii. Rekonstrukcja rządu spowodowała, że nasze wnioski o wykorzystywanie funduszy unijnych, utknęły pomiędzy różnymi departamentami. Obecnie nie wiadomo, kto ponosi odpowiedzialność za bieżące działania. Ponowię pismo do ministra Jarosława Gowina o danie nam zielonego światła, by amortyzować to uderzenie pandemii – zapowiada Geblewicz.

W walce z drugą falą COVID-19 pomaga Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy to cały zestaw narzędzi wsparcia zachodniopomorskich instytucji działających na pierwszej linii walki z epidemią. Część z nich uruchomiono już na wiosnę tego roku, jesienią zaś przekazane zostaną środki o wartości blisko 80 milionów złotych.

31,5 miliona złotych to kwota, którą samorząd województwa przeznaczył na opiekę medyczną i ratownictwo. Środki te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz do ratownictwa medycznego. 5 milionów złotych przekazanych zostanie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, która chce zakupić cztery ambulanse, respiratory i defibrylatory. Przekazane szpitalom pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej, wynagrodzenia oraz potrzebny sprzęt medyczny.

Szczecin: ruszył trzeci punkt pobrań materiału do testów na SARS-COV-2

W Szczecinie ruszył trzeci punkt pobrań materiału do testów w kierunku obecności wirusa SARS-COV-2. Za jego uruchomieniem stoi spółka Polcargo Diagnostyka. Nowy punkt mieści się przy ul. Henryka Pobożnego 5.

Testy w nowym miejscu będzie można wykonać od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00-12:00. Obowiązuje rejestracja telefoniczna.

Szczecin: samochód wpadł do Odry. Jedna osoba nie żyje [aktualizacja]

W Szczecinie na wysokości Wałów Chrobrego samochód osobowy wpadł do Odry. Wewnątrz znajdowała się jedna osoba, której pomimo akcji ratowniczej nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 11:00. Samochód - prawdopodobnie podczas ruszania z parkingu - spadł z nabrzeża wprost do Odry. Niestety, samochód osiadł na dnie na dachu, przez co szybkie wydobycie kierowcy było niemożliwe. Konieczne było wyciągnięcie za pomocą dźwigu samochodu z Odry. Dopiero wówczas udało się uwolnić znajdujące się w pojeździe ciało.

Pomorze Zachodnie: Pierwszy Szczyt Klimatyczny

Już w najbliższy czwartek (15 października) odbędzie się I Szczyt Klimatyczny. W wydarzeniu będzie mógł wziąć każdy chętny – i to pomimo panującej pandemii. Spotkanie będzie bowiem transmitowane w internecie za pośrednictwem strony Pomorze Zachodnie News na Facebooku.

Szczyt Klimatyczny rozpocznie się o godzinie 10:00. W programie organizatorzy przewidzieli szereg wystąpień poruszających zagadnienia zmiany naszych zachowań tak, aby chronić środowisko oraz temat rozwoju edukacji ekologicznej.