Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Kolejna grupa trenowała pod okiem doświadczonych żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie

W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja akcji „Trenuj z Wojskiem” z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Udział w szkoleniu wzięło blisko 160 uczestników.

Trenuj z Wojskiem

na zdjęciu: uczestnik szkolenia w trakcie jednego z ćwiczeń

Była to doskonała okazja, aby nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy.

Morskie Centrum Nauki uroczyście otwarte! Wśród eksponatów kajak Aleksandra Doby [zdjęcia]

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Jako pierwsze z 213 unikalnych eksponatów mogły skorzystać dzieci, które zwiedziły Morskie Centrum Nauki w towarzystwie marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

uroczyste otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

na zdjęciu: uroczyste otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

Chwilę później do obiektu mogli wejść pozostali zwiedzający, którzy postanowili obejrzeć MCN w dniu jego oficjalnego otwarcia.

Targi Pracy w Szczecinie. Nie zabrakło polickich akcentów [zdjęcia]

W hali widowiskowo-sportowej Netto Arena odbyły się Targi Pracy, w których udział wzięło ponad 90 pracodawców z regionu.

Okręty NATO w Szczecinie

na zdjęciu: Targi Pracy w hali Netto Arena w Szczecinie

Na potencjalnych pracowników czekało przygotowanych ponad 1000 ofert pracy, w tym m.in. w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupie Azoty Police Serwis. Swoją ofertę zaprezentował również Powiatowy Urząd Pracy w Policach, który dysponował ofertami zatrudnienia z terenu powiatu polickiego.

Pięć okrętów Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO cumowało w Szczecinie

W miniony weekend na szczecińskich nabrzeżach można było podziwiać pięć okrętów Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO.

Okręty NATO w Szczecinie

na zdjęciu: niemiecki okręt wsparcia nurkowego FGS Rottweil

Do Szczecina przypłynął flagowy okręt zespołu – norweski HNoMS Nordkapp, a także cztery okręty obrony przeciwminowej, głównie niszczyciele min: belgijski BNS Bellis, estoński ENS Sakala, francuski FS Pegase oraz niemiecki okręt wsparcia nurkowego FGS Rottweil.

W Międzyzdrojach ustanowiono rekord Polski w długości flagi narodowej

We wtorek, 2 maja w dzień flagi narodowej na plaży w Międzyzdrojach rozwinięto biało-czerwoną flagę o długo 2 755,8 metrów. Tym samym ustanowiony nowy rekord Polski.

W Międzyzdrojach ustanowiono rekord Polski w długości flagi

na zdjęciu: W Międzyzdrojach ustanowili nowy rekord Polski w długości flagi narodowej

Udział w wydarzeniu wziął m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Szczecin: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zatrzymanemu mężczyźnie zarzut uprowadzenia 9-latki

Policja zatrzymała, a prokuratura przedstawiła zarzut uprowadzenia mężczyźnie, który we wtorek 14 marca porwał 9-letnią dziewczynkę.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzut uprowadzenia 9-latki

na zdjęciu: Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

– Prokurator po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego zapobiegawczego środka w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Aktualnie w tej sprawie trwa kontynuowanie gromadzenia materiału dowodowego celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności przebiegu tego zdarzenia. Zgromadzenie materiału dowodowego pozwoli na dokonanie pełnej oceny zachowania będącego przedmiotem tego śledztwa. – tłumaczyła Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Szczecin: Próbowano porwać 9-latkę!

Przewodniczący Rady Osiedla Bukowo Łukasz Nowak opublikował w mediach społecznościowych, że we wtorek 14 marca około godziny 16.00 w okolicy ulicy Światowida porwano 9-letnią dziewczynkę.

radiowóz policyjny

na zdjęciu: radiowóz policyjny

– Podejrzany wywiózł dziecko w okolice ulic Zagórskiego i Ogrodniczej. Na szczęście dziecku udało się uciec! – czytamy na facebookowym profilu Rady Osiedla Bukowo.

Więcej lotów do Warszawy z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów

Polskie Linie Lotnicze „LOT” od 26 marca częściej będą kursowały na trasie Szczecin – Warszawa. Rejsy na główne lotnisko stolicy Polski realizowane będą 22 razy w tygodniu.

samolot Polskich Linii Lotniczych LOT

na zdjęciu: samolot Polskich Linii Lotniczych LOT

Dotychczas loty na trasie Szczecin – Warszawa odbywały się 19 razy w tygodniu.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.