Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci więcej za pobyt pacjenta w szpitalu

Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje pobyt pacjenta w szpitalu już od pierwszego dnia, jednak dotychczas za pierwsze dni hospitalizacji szpital otrzymywał połowę stawki. Pełna stawka wypłacana była od trzeciego dnia pobytu pacjenta w szpitalu.

Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie

na zdjęciu: Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie

Narodowy Fundusz Zdrowia więcej za pobyt pacjenta w szpitalu zapłaci od lutego 2023 roku.

Zbliżają się soboty paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

W najbliższą sobotę 14 stycznia, a także w sobotę 28 stycznia będzie można złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

na zdjęciu: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

Stanowiska paszportowe i kasa w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim będą czynne w godzinach od 8.00 do 15.00. Wizytę w urzędzie można zarezerwować internetowo lub pobrać bilet do obsługi w danym dniu. Pula biletów jest ograniczona.

Kosmos na wyciągnięcie ręki w Planetarium Morskiego Centrum Nauki

W aspirującym do bycia jedną z największych atrakcji w regionie – Morskim Centrum Nauki w Szczecinie, czyli planetarium odbywać będą się widowiska i programy popularno-naukowe przeznaczone dla każdej z grup wiekowych.

Planetarium Morskiego Centrum Nauki

na zdjęciu: Kosmos na wyciągnięcie ręki

Lot statkiem kosmicznym oraz obserwacja łazików. Astronomia, fizyka, chemia i biologia, a także projekcje gwiezdne.

5-metrowy Marynarz zamienił się w Świętego Mikołaja

Ma ogromną brodę, czapkę, spodnie i wielki kubrak. Pomnik Marynarza z Alei Fontann ubrany został w strój Świętego Mikołaja. Oznacza to jedno, do rozpoczęcia Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego pozostały już tylko godziny.

Pomnik Marynarza w stroju Świętego Mikołaja

na zdjęciu: pomnik 5-metrowego Marynarza ubrany w strój Świętego Mikołaja

5-metrowy pomnik będący wizytówką Szczecina, nie tylko zaprasza na Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, ale również powoduje na twarzach mieszkańców oraz turystów szczery uśmiech. Tak stało się i tym razem. Na jego głowie znalazła się ogromna czapka, na brodzie długa, biała broda, na nogach szerokie spodnie. Nie mogło zabraknąć oczywiście kubraka, który dopełnił wizerunek Mikołaja.

Byli członkowie spółek z branży outsourcingowej zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej.

Funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego

na zdjęciu: Funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego

– Czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019 – informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Dziewięcioro uczniów otrzymało stypendia im. Longina Komołowskiego

Podczas uroczystości rocznicowych podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku, pod bramą Stoczni Szczecińskiej wręczono stypendia im. Longina Komołowskiego.

Wręczenie stypendiów im. Longina Komołowskiego

na zdjęciu: Dziewięciu uczniom wręczono stypendia im. Longina Komołowskiego

W tym roku stypendia otrzymało 9 osób. Wśród nagrodzonych znajdują się osoby wyróżnione za bardzo dobre wyniki w nauce, sporcie oraz wolontariacie.

Kłęby czarnego dymu nad szczecińskim portem. Płonie dach magazynu

17 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem dachu budynku w szczecińskim porcie. Do akcji zadysponowano również strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Policach.

Pożar w szczecińskim porcie

na zdjęciu: Pożar dachu budynku magazynowego w szczecińskim porcie

Zadymienie w okolicach nabrzeża Bułgarskiego zauważono około godziny 16.00. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z portowej straży pożarnej.

Jednostka SV Planeta I zacumowała w sąsiedztwie powstającego Morskiego Centrum Nauki

Potężna jednostka SV Planeta I zacumowała przy Nabrzeżu Starówka, w sąsiedztwie powstającego Morskiego Centrum Nauki.

Jednostka SV Planeta I

na zdjęciu: Jednostka SV Planeta I

Statek wraz z bliźniaczą jednostką SV „Zodiak II” wybudowano w stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku. SV „Planeta I” to specjalistyczny statek wielozadaniowy o długości całkowitej ponad 60 metrów, szerokości 12,8 metra oraz zanurzeniu 3,5 metra. Jego nośność wynosi 350 ton.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.