reklama
reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Sprawdź najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie w pierwszej połowie 2020 roku

Julia i Antoni to dominujące imiona dzieci w pierwszej połowie 2020 roku. W roku ubiegłym najczęściej nadawanym imieniem dziewczynce było – Zuzanna. Teraz Zuzia musiała ustąpić miejsca Julii. Wśród chłopców podobnie jak w 2019 roku dominuje Antoni.

Wśród imion żeńskich w tegorocznym zestawieniu znalazły się: Julia (3 649), Zuzanna (3 639), Zofia (3 588), Hanna (3 364) i Maja (3 244).

Wśród imion męskich zdecydowanym liderem jest Antoni (4 037). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jan (3 823), Jakub (3 614), Aleksander (3 541) i Franciszek (3 499).

Wśród najrzadziej nadawanych imion dziewczynkom znalazły się m.in.: Rebeka, Lotta i Soraja. Wśród chłopców: Zbyszek, Tymur czy Platon.

Wybierając imię dla potomka powinniśmy pamiętać, że według prawa, nie powinniśmy decydować się na imię ośmieszające. Co więcej, imię powinno wskazywać też na płeć dziecka. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, kierownik urzędu stanu cywilnego, w którym chcemy zarejestrować naszego potomka, może odrzucić nasz wybór.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.