reklama

reklama
reklama

Sprawdź najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie w pierwszej połowie 2020 roku

Julia i Antoni to dominujące imiona dzieci w pierwszej połowie 2020 roku. W roku ubiegłym najczęściej nadawanym imieniem dziewczynce było – Zuzanna. Teraz Zuzia musiała ustąpić miejsca Julii. Wśród chłopców podobnie jak w 2019 roku dominuje Antoni.

Wśród imion żeńskich w tegorocznym zestawieniu znalazły się: Julia (3 649), Zuzanna (3 639), Zofia (3 588), Hanna (3 364) i Maja (3 244).

Wyłudzają kredyty i pożyczki na skradzione dane osobowe

Wyłudzenia kredytów i pożyczek na skradzione dane osobowe to zjawisko, które z każdym rokiem przybiera na sile. Tylko w ciągu jednego dnia dochodzi do 13 prób wyłudzeń środków na cudze nazwisko, a średnia wartość pojedynczej próby kradzieży wynosi ponad 28 tysięcy złotych. Aby uniknąć kłopotów finansowych, należy w szczególności chronić PESEL. Jednak ten czasami musimy podać osobie trzeciej, choćby przy realizacji od niedawna obowiązującej e-recepty. Co w takiej sytuacji zrobić i jak należy chronić dane osobowe?

Kosztują niewiele a mogą uratować komuś życie

Kosztują zaledwie około 100 złotych, a ratują ludzkie życie. Mowa o czujnikach czadu, czyli urządzeniach, które wykrywają ulatniający się tlenek węgla, badając na bieżąco poziom stężenia gazów w pomieszczeniu.

Sprawdź kiedy złożyć PIT za 2019 rok

Wszystkie zeznania PIT za 2019 rok należy składać od 15 lutego 2020 roku. Jeżeli ktoś prześle deklaracje przed tym terminem będą one uznane za złożone począwszy od 15 lutego.