reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 36 155 | Zgonów: 1 521 | Wyzdrowiało: 23 966


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 621 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 6 lipca 2020 roku, godzina: 10.34 | Kliknij i przeczytaj raport


3-letni Kubuś z Dobrej potrzebuje milion złotych na operację

Trzyletni Kubuś z Dobrej cierpi na poważną wadę serca, której leczenie może podjąć się tylko klinika w Bostonie. Niestety, koszt operacji w USA przekracza milion złotych.

Jakub Kulczewski ma trzy lata i cierpi na tetralogię Fallota, atrezję płucną oraz system krążenia obocznego. Oznacza to, że w jego przypadku krew w nieprawidłowy sposób przepływa do płuc, a co za tym idzie chłopczyk w każdej chwili może się zacząć dusić.

U Kubusia zdiagnozowano także zespół Di Georga, czyli wadę genetyczną w budowie 22. chromosomu. To druga tego rodzaju wada pod względem występowania u dzieci, zaraz po zespole Downa. U Kubusia, oprócz wady serca, niesie za sobą także obniżone napięcie mięśniowe, brak odporności, problemy w nauce mówienia. Z tym jakoś sobie poradzimy, a w ratowaniu serduszka syna, będziemy potrzebować pomocy.

- Operacja w Polsce nie jest obecnie możliwa, dlatego zdecydowaliśmy się szukać pomocy poza granicami kraju. Otrzymaliśmy odpowiedź z kliniki w Bostonie. Tamtejsi lekarze są w stanie całkowicie naprawić serce Kubusia. Niestety razem z tą informacją przyszła też zła wiadomość – kosztorys, który powalił nas na kolana - pisze mama Jakuba Ewelina.

Na portalu Fundacji Siepomaga trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Jakuba Kulczewskiego. Aktualnie zabrano niecałe 90 tysięcy złotych. Potrzeba jest jeszcze zebrać blisko milion złotych.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kubus-kulczewski

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda