reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


9-letnia Nadia pilnie potrzebuje naszej pomocy! Potrzebuje 100 tysięcy złotych!

9-letnia Nadia Chojnowska ze Szczecina zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i padaczką lekooporną. Jej szansą jest leczenie w klinice Schön w Niemczech, która specjalizuje się w lokalizowaniu i usuwaniu ognisk padaczkowych.

– Nie mamy już nadziei w Polsce, możliwości leczenia się wyczerpały – tłumaczą rodzice 9-latki.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY

KLIKNIJ I WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

Nadia urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, w wyniku którego ma niedowład prawostronny. Mimo wielu trudności radzi sobie wśród rówieśników. Przez wiele lat rodzice walczyli o jej sprawność. W maju 2014 roku niespodziewanie Nadię zaatakowała padaczka.

– Lekarze znaleźli torbiel, która się przesunęła i uciskała mózg. Konieczna była pilna operacja. Nadusia walczyła o życie, jej stan był ciężki... – piszą rodzice. – Ataków padaczki było mniej, ale nie zniknęły. Przez kolejne lata zmieniały postać, niszcząc nieodwracalnie mózg Nadii... – dodają.

W Polsce dziewczynce nikt już nie jest w stanie pomóc. Padaczka z każdym kolejnym dniem zabiera coraz więcej. Rodzicom trudno pogodzić się z losem swojego ukochanego dziecka.

– Do tej pory trwała walka o sprawność, radziliśmy sobie, jak mogliśmy, było dobrze. Teraz trwa walka o zdrowie, walka o życie! Wiemy już, że sami nie damy rady. Ta bezradność zabija – przyznają rodzice 9-latki.

Aby znaleźć ognisko, konieczna jest bardzo dokładna diagnostyka, nieustanne podłączenie Nadii pod specjalistyczne urządzenia. To kosztuje blisko 40 tysięcy euro. Dla rodziców to kwota nie do zdobycia dlatego z całego serca proszą o pomoc.

Dotychczas udało się zebrać ponad 70 tysięcy złotych. Brakuje jeszcze ponad 100 tysięcy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Archiwum Prywatne