reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #WOŚP
  • Opublikowano:

Pobiegną z Polic do Trzebieży i po drodze będą zbierać pieniądze dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Trzebieży. W ramach jubileuszowego 30. Finału – radny Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust, Marcin Szulc i redaktor naczelny Dziennika Polickiego Gracjan Broda przebiegną blisko 20-kilometrową trasę spod Galerii Hosso w Policach na plażę w Trzebieży. Start o godzinie 10.00.

Urząd Miejski w Policach

– Nasza skarbonka odwiedzi Jasienicę, Dębostrów, Niekłończycę, Uniemyśl i Trzebież. Będzie nas słychać i widać. Liczymy na gorący doping mieszkańców gminy Police na trasie biegu – mówi Artur Echaust.

W trakcie pokonywania trasy do WOŚPowej puszki zbierane będą środki, które w tym roku przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

– Serdecznie zapraszamy osoby chętne do naszej sztafety biegowej. Każdy z Państwa może do nas dołączyć i pokonać dowolny odcinek trasy – zachęca Marcin Szulc.

Finał biegu zaplanowano na trzebieskiej plaży, gdzie przygotowano wiele atrakcji. Wśród nich m.in. zupa rybna przygotowana przez kucharzy Hotelu Dobosz, słodki poczęstunek serwowany przez Cafe pod Wieżą oraz restaurację „Nad Zalewem”, przejażdżki zabytkowymi pojazdami Stowarzyszenia Militarni – Police. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży będą z kolei edukować uczestników z pierwszej pomocy medycznej.

Około godziny 12.00 odbędzie się wspólne morsowanie członków Szczecińsko-Polickiego Klubu Morsów im. Zbyszka Ulatowskiego, którzy ubrani w karnawałowe stroje wejdą do wody Zalewu Szczecińskiego.

W trakcie trzebieskiego eventu odbędą się również licytacje gadżetów, a wśród nich m.in. koszulka Świtu Szczecin z Legią Warszawa z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, koszulka meczowa Chemika Police oraz vouchery do restauracji Hotelu Dobosz.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Police do wspólnej zabawy w Trzebieży i wsparcia puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zaprasza Gracjan Broda.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Sound Wave Studio Bronx & Hopeer.

Osoby, które nie mają ochoty wspierać Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą wesprzeć policzanina Jasia Kabeckiego, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Rodzice i przyjaciele chłopca zbierają obecnie pieniądze na operację w Niemczech, która umożliwi Jasiowi samodzielne poruszanie się.

LINK do zbiórki Jasia Kabeckiego: https://www.siepomaga.pl/jan-kabecki

Autor: Jakub Siusta, Foto: Eryk Witek Fotografia

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.