reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #WOŚP
  • Opublikowano:

Uzbierali ponad 70 tysięcy złotych i liczą dalej! Gmina Kołbaskowo zagrała z WOŚP

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca, ale liczenie w gminie Kołbaskowo trwa dalej. Aktualnie policzono ponad 70 tysięcy złotych.

Na placu przed przecławskim GOKSiR'em Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w gminie Kołbaskowo. Były kiermasze, występy artystyczne, koncerty, licytacje oraz kwesty na rzecz orkiestry.

To był "Finał Z Głową", bowiem w tym roku zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pewnością zapamiętamy na długo. Wydarzenie odbyło się w reżimie sanitarnym, uczestnicy byli zobowiązanie do noszenia maseczek oraz zachowania dystansu społecznego.

Wszystkie występy na scenie odbyły się bez udziału publiczności i transmitowane były w internecie. Na przecławskiej scenie wystąpili STAN GER, GOKSiR Band, ETA, H.O.W oraz gwiazda wieczoru – Dikanda.

W przerwach między koncertami wystąpili mieszkańcy gminy, prezentując układy taneczne do muzyki dance, latino oraz hip-hop.

– Nasze dzieciaki z grup artystycznych skradły serca publiczności – mówi szef sztabu Mariusz Skóra. – Jak widziałem reakcję widzów, to niektórzy nawet płakali, oglądając na telebimie pierwsze solówki dzieci. Bo przecież rodziców nie było na widowni, nie widzieli się –

strong>tłumaczy Skóra.

W innej formie odbył się także bieg SIEMA ZDROWIE II. Był to raczej marsz na orientację, który można było odbyć w dowolnym terminie oraz w dowolny sposób. Na trasie można było spotkać zarówno biegacza, jak i chodziarza, spacerowicza, a nawet rodziny z wózkami. Liczyła się chęć udziału i spędzenia aktywnie czasu, podczas pięknej słonecznej, choć mroźnej pogodzie.

Pierwsze licytacje odbyły się w internecie i zostały zakończone na kilka dni przed finałem. Drugą część gadżetów zlicytował na placu tradycyjnie już Wojciech Hancewicz, który od ponad 15 lat ma szczęśliwą rękę do prowadzenia licytacji. Wśród fantów znalazły się m.in. orkiestrowe koszulki, rękodzieło, gadżety z autografami gwiazd, a nawet wypieki. Prawdziwym hitem licytacji okazała się kolacja z władzami gminy Kołbaskowo.

– To był taki spontaniczny pomysł – mówi Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy. – Podarować na rzecz WOŚP coś od serca, coś, co się własnoręcznie wykona. I stanęło na tym, że z sercem ugotujemy kolację dla dwóch osób. Moją specjalnością są makarony, zwłaszcza lazania, pani wójt piecze znakomite ciasta. Od lat dobrze nam się współpracuje, to i w kuchni damy radę – mówi z uśmiechem Trzebińska.

Zwycięzcy licytacji zostali wyłonieni, a wstępny termin kolacji został już ustalony. Ostatecznie kolacja z władzami gminy została zlicytowana za kwotę 2 400zł!

Imprezę zwieńczyło widowisko – światełko do nieba – w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Krąg", którzy wykonali taniec z pochodniami.Autor: Grzegorz Smolicz, Foto: Grzegorz Smolicz

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.