reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

MON: maszty oświetleniowe ostrzelane z broni pneumatycznej

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w okolicy Terespola, ostrzelane z broni pneumatycznej zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

Maszty z agregatami prądotwórczymi służą do oświetlania pasa granicznego. Ustawione są w różnych częściach polsko-białoruskiej granicy.

– Reflektory zostały zniszczone w wyniku strzałów z broni pneumatycznej. Ostrzału dokonano z terenu Białorusi – poinformował MON na Twitterze.

Od początku listopada Straż Graniczna zatrzymała 352 migrantów, głównie obywateli Iraku, Syrii, Turcji, Afganistanu i Indii.

– Minionej doby odnotowaliśmy 132 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Wydaliśmy 33 postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski – powiedziała por. Anna Michalska, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ministerstwo Obrony Narodowej

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.