reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Można już korzystać z Zalewu Szczecińskiego. Zakaz na Odrze przedłużony do odwołania

Można już korzystać z wód Zalewu Szczecińskiego oraz Roztoki Odrzańskiej. Do odwołania przedłużony został z kolei zakaz korzystania z Odry.

Port w Nowym Warpnie

na zdjęciu: Port w Nowym Warpnie

Decyzję w tej sprawie wydał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Zakaz obowiązuje na odcinku od południowej granicy województwa zachodzniopomorskiego do dalby (pal wbity w dno wykorzystywany w żegludze do różnych celów) umieszczonej na północnym cyplu wyspy Wielki Karw, tj. mniej więcej do wysokości polickiej Jasienicy. Oznacza to, że dzikie kąpielisko na "Mijance" nadal jest objęte zakazem wejścia do wody.

– Zakaz dotyczy: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowów ryb, spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych, w tym podlewania, oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wszystkimi wodami Odry – czytamy w komunikacie biura prasowego urzędu wojewódzkiego.

Jak poinformował wojewoda Zbigniew Bogucki, w Zalewie Szczecińskim nie stwierdzono do tej pory śnięcia ryb.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Jakub Siusta

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.