reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Czy warto studiować w Szczecinie? Poznaj historię Kamili

Lipiec to miesiąc, podczas którego wielu maturzystów stoi przed trudnym wyborem – wyborem kierunku studiów. To decyzja, która niekiedy może zaważyć na całym życiu młodego człowieka. W zeszłym roku w podobnej sytuacji była Kamila – obecnie studentka Global Communication w Uniwersytecie Szczecińskim.

Czy warto studiować w Szczecinie?

na zdjęciu: grafika promocyjna

Dziewczyna pochodzi z małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Zapytana, dlaczego wybrała studia w Szczecinie, odpowiada:

– Najlepiej studiuje się blisko swojego miejsca zamieszkania. Jestem na tyle oddalona od rodziców, że mogę poczuć trochę wolności i jednocześnie zaznać życia studenckiego – śmieje się Kamila. – Szczecin jest również dobrze skomunikowany z pobliskimi miejscowościami. Kiedy zatęsknię za rodziną, wsiadam w autobus, godzina jazdy i jestem już na miejscu.

To nie jedyny argument, który przekonał dziewczynę do studiowania w Uniwersytecie Szczecińskim.

– Wybrałam studia w US również za namową brata, który skończył tę uczelnię – mówi studentka. – Jakub ani przez chwilę nie żałował, że wybrał Szczecin. Nawet pomimo tego, że jego przyjaciele z liceum „rozjechali się” po całej Polsce.

Brat Kamili już podczas studiów rozpoczął staż w jednej z firm w Szczecinie. A to wszystko umożliwiło mu Akademickie Biuro Karier, które działa w Uniwersytecie Szczecińskim. I tak już od sześciu lat Jakub robi karierę w branży finansowej.

Kamila na początku nie wiedziała, jakie wybrać studia. Zdawała sobie tylko sprawę, że ma predyspozycje językowe i w tym kierunku chciałaby dalej się rozwijać. We wrześniu zeszłego roku w Uniwersytecie organizowany był coroczny Salon Maturzystów. Dla Kamili była to doskonała okazja, aby poznać zachodniopomorskie uczelnie i ich ofertę edukacyjną.

– Pamiętam, że od razu zwróciłam uwagę na informator uniwerku. Jego bogata oferta trochę mnie zaskoczyła. Co prawda pozytywnie, aczkolwiek trudno było mi wybrać jeden kierunek z dziewięćdziesięciu, które oferował Uniwersytet Szczeciński na siedmiu wydziałach – wspomina dziewczyna.

Całe szczęście Kamila natrafiła na przesympatyczną dziewczynę – Natalię z Biura Rekrutacji US, która w prosty i rzeczowy sposób przedstawiła Kamili ofertę Wydziału Humanistycznego.

– Dzięki Natalii wybrałam Global Communication. Ona uzmysłowiła mi również, że studia w Uniwersytecie to nie tylko nauka – powiedziała.

To prawda, bo Uniwersytet Szczeciński to nie tylko największa uczelnia na Pomorzu Zachodnim, z wysoko wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną. To również miejsce z bogatą sferą rozwoju i wsparcia. Samorząd studencki, Akademicki Związek Sportowy, liczne koła naukowe czy Chór Uniwersytetu Szczecińskiego - każdy znajdzie dla siebie ścieżkę do realizacji swoich pasji. Uczelnia posiada także szerokie zaplecze ze wsparciem socjalnym dla studentów.

Kamila już na pierwszym roku zaangażowała się w pracę w NiUS Radio.

– Praktyka czyni mistrza! I właśnie o tym przekonałam się, pracując w uniwersyteckiej rozgłośni – mówi dziewczyna. – Mogę pochwalić się tym, że przeprowadzam rozmowy z ciekawymi ludźmi, które umieszczane są na YouTubie. Nagrywam również swój podcast, a w tym roku zaczęłam także działać w naszej akademickiej telewizji UNIWizja.

Kamila nie tylko tworzy świat medialny na uczelni, ale również pomaga jako wolontariuszka oraz uczestniczy w wielu ciekawych inicjatywach. Sama kadra dydaktyczna zachęca studentów do uczestniczenia w uniwersyteckim życiu.

– Zaangażowałam się także w działalność Koła Naukowego Pracy Socjalnej. To dla mnie wyzwanie, ale również satysfakcja, że pomagam innym i robię coś pożytecznego – mówi studentka.

W Uniwersytecie Szczecińskim zauważalna jest zmiana w funkcjonowaniu studenta na uczelni. Kolejki młodych ludzi z papierowymi indeksami po sesji egzaminacyjnej to już przeszłość. Teraz funkcjonują e-Indeksy w systemie e-proDziekan. Każdy student na bieżąco zdalnie może śledzić swoje postępy w nauce.

– Otrzymałam wsparcie z Uniwersytetu, który posiada certyfikat „Uczelnia w chmurze” – zachwala dziewczyna. – Korzystanie z pakietu Microsoft Office jest niezbędne podczas przygotowywania się do zajęć. Teraz mam Worda, Excela i PowerPointa całkowicie za darmo.

Uniwersytet Szczeciński spełnił wszystkie oczekiwania dziewczyny. Kamila czuje wsparcie ze strony osób zaangażowanych w pracę NiUS Radio i koła naukowego. Dzięki temu może się rozwijać.

– Cieszę się, że jestem wśród tych osób, które mogły przekonać się, że studia w Uniwersytecie Szczecińskim to nie tylko nauka. To także wiele wspaniałych możliwości rozwoju – mówi z satysfakcją studentka. – Studiowanie w Szczecinie było moją najlepszą dotychczasową decyzją. Mogę śmiało podpisać się pod hasłem tegorocznej rekrutacji US „Możesz więcej”.

Jeśli chcesz studiować w Uniwersytecie Szczecińskim, nic bardziej prostego. Wejdź na stronę www.kandydaci.usz.edu.pl i zapoznaj się z ofertą edukacyjną uczelni. Pierwszy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie potrwa do 12 lipca. Natomiast na studia stacjonarne drugiego stopnia i wszystkie studia niestacjonarne – do 16 sierpnia.

Autor: Materiały Zlecającego, Foto: Materiały Zlecającego

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.