reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Rewitalizacja terenów rekreacyjnych nad Łarpią – projekt dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa zachodniopomorskiego

Program Rewitalizacji dla miasta Police do roku 2025 to strategiczny dokument, którego celem jest poprawa warunków życia mieszkańców, przywrócenie ładu przestrzennego, ożywienie gospodarcze oraz odbudowa więzi społecznych.

Tereny rekreacyjne nad Łarpią

na zdjęciu: Tereny rekreacyjne nad Łarpią

Na obszarze osiedla Stare Miasto występują niekorzystne zjawiska o charakterze społecznym oraz zjawiska związane z degradacją przestrzeni publicznej oraz zabudowy mieszkaniowej. Nieuporządkowana i wymagająca rehabilitacji przestrzeń publiczna stanowi barierę w rozwoju Starego Miasta, w tym także szeroko pojętego rozwoju społeczno – gospodarczego. Niezbędna stała się rewitalizacja przestrzeni publicznej, która służyć będzie wyeksponowaniu walorów przyrodniczych i kulturowych.

Przedsięwzięcie jest tożsame z celem i założeniami projektu opisanego w LPR Gminy Police do roku 2025, który został wpisany do wykazu uchwałą Zarządu WZ nr 667/18 w dniu 23 kwietnia 2018 roku.

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmował budowę pomostów spacerowych, zagospodarowanie terenów zielonych oraz kolizje elektryczne.

Wartość dofinansowania ze środków RPO WZ wynosi: 2 097 999,09 zł.

Autor: Materiały Zlecającego, Foto: Materiały Zlecającego

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.