reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Relacja ze spotkań na terenie inwestycji Ambasadorów 4UP

„4UP” to transgraniczne przedsięwzięcie łączące 3 miasta. Police, Pełczyce i Pasewalk realizują wspólny projekt, którego efektem jest zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne przestrzeni publicznych położonych w wyjątkowych miejscach, gdzie nadwodne położenie łączy się z urokiem starej zabudowy. Podejmowane działania ukierunkowane są na stworzenie oferty spędzenia czasu wolnego w przyjemnych okolicznościach, niejako przy okazji.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Policach

na zdjęciu: spotkanie w Urzędzie Miejskim w Policach

W ostatnich latach niezwykle popularne stają się krótkie wypady do sąsiednich miast, spędzanie czasu w ciekawych miejscach połączone z poznawaniem historii regionu. Taki pobyt w sposób naturalny wymaga chwili wytchnienia. Służyć temu ma otwarta, zagospodarowana przestrzeń publiczna uzupełniająca otoczenie ciekawe przyrodniczo oraz historycznie – skąd wszędzie blisko.

W ramach realizacji projektu scenariusze pobytów testowali Ambasadorzy 4 UP: młodzież, rodziny i seniorzy. Warsztaty transgraniczne były okazją do przemyśleń i generowania nowych pomysłów na krótkie, ciekawe wycieczki. Do wsparcia działań zaproszeni zostali przedsiębiorcy i biura turystyczne.

Efektem rozmów stała się również planszowa gra towarzyska w konwencji „eurobiznesu”, której elementami są lokalne atrakcje i ciekawostki. Grę można pobrać do wydruku z oficjalnych stron miast partnerskich.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG VA.

Autor: Materiały Zlecającego, Foto: Materiały Zlecającego

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.