reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Na terenie powiatu polickiego funkcjonuje Centrum Informacji dla Cudzoziemców

Na terenie powiatu polickiego od 27 kwietnia działa Centrum Informacji dla Cudzoziemców. W tym roku organizacją, której zostało powierzone zadanie prowadzenia Centrum, jest Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie. Centrum Informacji dla Cudzoziemców działa wspomagająco i doradczo.

Centrum Informacji dla Cudzoziemców

Pracownicy Centrum Informacji dla Cudzoziemców służą radą, konsultacjami oraz zwiększają szansę na integrację mieszkańców z obywatelami innych krajów. W ramach konsultacji, które są prowadzone w różnych językach, obcokrajowcy mogą uzyskać informacje na temat legalizacji pobytu, dostępu do usług publicznych, kultury czy rekreacji.

Konsultacje odbywają się cztery razy w miesiącu. Dwukrotnie w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Policach (przy Placu Bolesława Chrobrego 8) oraz dwukrotnie w siedzibie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie (przy ul. Weleckiej 13B).

Eksperci dostępni są również pod numerem telefonu: 729 871 074 oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Obsługa Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickiem jest prowadzona w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Konsultacje i doradztwo odbywają się w zakresie: prawa rynku pracy, doradztwa gospodarczego, doradztwa społecznego oraz HR.

Pomoc jest nieodpłatna i została sfinansowana ze środków powiatu polickiego.

Autor: Materiały Zlecającego, Foto: Materiały Zlecającego

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.