Menu

Hydrierwerke Politz zagości w „Tajnej Historia XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego

  • Gracjan Broda

W minionym tygodniu ruiny byłej fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz odwiedził znany dziennikarz i historyk Bogusław Wołoszański, który realizował kolejne odcinki serii „Tajna Historia XX wieku”, który będziemy mogli obejrzeć na antenach telewizji Polsat.

Zlokalizowana na terenie Polic fabryka benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz kryje wiele tajemnic.

- Nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie dlaczego wszystkie niemieckie czołgi miały silniki benzynowe a nie wysokoprężne, chociaż wydaje się to absurdem, gdyż silniki wysokoprężne są bardziej oszczędne i przede wszystkim nie wybuchały tak jak benzynowe – tłumaczył Bogusław Wołoszański.

Zdaniem Wołoszańskiego sama historia benzyny syntetycznej jest niezwykle interesująca, dlatego też zdecydował się w swoim programie pokazać Hydrierwerke Politz.

- Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na niesamowitą pracę jaką wykonuje grupa zapaleńców, wybaczą mi – wariatów, którzy oddają swój czas i swoje pieniądze, po to aby stworzyć Muzeum i o nie dbać – podkreślił znany dziennikarz.

Pokazanie ruin fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz na antenie ogólnokrajowej na wielu kanałach Polsatu, może spowodować że do Polic chętniej będę przyjeżdżali turyści, którzy na własne oczy będą chcieli poznać historię tego wyjątkowego miejsca.

Już wkrótce na łamach Dziennika Polickiego wywiad z Bogusławem Wołoszańskim zrealizowany przez Internetową Telewizję Regionalną "HB".

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

ZOBACZ TAKŻE:Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją