Menu

Szpaler drzew

  • Gracjan Broda

Nie wiem czy to z racji wieku, czy może uaktywniłem zupełnie nowe procesy chemiczne w moim organizmie ale od jakiegoś czasu kwitnie we mnie zainteresowanie historią regionu. Na szczęście mamy w Policach spore i szacowne grono wielbicieli historii i regionalistów, którzy w setkach niekończących się dysput w internecie oraz kilkudziesięciu wydawnictwach opisali dość szczegółowo to, co się działo z naszym miejscem do życie w czasach, gdy jeszcze nazywało się Pölitz. Dzięki temu łatwiej jest zdobyć informacje i poznać ciekawe fakty historyczne.

Czytaj więcej: Szpaler drzew

W życiu się tak nie bałem

  • Gracjan Broda

W połowie czerwca, na czterdzieste urodziny, dostałem w prezencie od żony skok ze spadochronem, tzw. skok tandemowy z instruktorem. Po wielu perturbacjach, kilkukrotnym przesuwaniu terminów (co akurat mnie cieszyło), wiedziałem, że w końcu musi się TO stać. Voucher tracił ważność w połowie września.

Czytaj więcej: W życiu się tak nie bałem

W „fabrykach hejtu” myślą za nas

  • Gracjan Broda

Dlaczego politykom najbardziej zależy, by podkreślać tematy wywołujące emocje? Ano dlatego, że dyskusja na takim poziomie nie wymaga wysiłku intelektualnego i argumentów merytorycznych. Wystarczy umiejętnie podgrzewać i schładzać temperaturę emocji, by osiągać swoje cele polityczne. Jakie to cele? Rzecz jasna, budowanie poparcia poprzez tworzenie wspólnoty takich samych emocji.

Czytaj więcej: W „fabrykach hejtu” myślą za nas

„Wybiegi obywatelskie”

  • Gracjan Broda

Od 16 stycznia 2015 roku znamy ostateczny kształt zarządzenia Burmistrza Polic, które wprowadza i reguluje zasady funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego w naszej Gminie. W toku prac nad tym dokumentem przeprowadzono szereg konsultacji, w tym konsultacje społeczne, aby wyłonić kompletny zbiór regulacji dotyczących BO.

Czytaj więcej: „Wybiegi obywatelskie”

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją