Menu

Jak to jest z tym strajkiem nauczycieli?

  • Gracjan Broda

Dzisiaj, 8 kwietnia rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli, podczas którego nie odbywają się zajęcia dydaktyczne dla dzieci i uczniów. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie doszedł do porozumienia z rządem i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczął się strajk.Rodzice popierają protest nauczycieli, ale...

W wielu opiniach, jakie można przeczytać w mediach społecznościowych, jasno wynika, że rodzice popierają protest nauczycieli. Co, jednak jeśli strajk będzie się przedłużał, a rodzice nie będą mogli posłać dzieci do szkoły?

Problem nie dotyczy przecież tylko samej opieki nad dziećmi, ale przede wszystkim realizacji programu nauczania, który ktoś z dziećmi będzie musiał przecież zrealizować. Szans, aby zrobili to nauczyciele, raczej nie ma, więc albo zrobią to rodzice we własnym zakresie, albo po prostu pozostanie pewnego rodzaju wyrwa.

Dzisiejsze poparcie rodziców dla nauczycieli wraz z upływem czasu może się obrócić przeciwko nim. Bo o ile dzień, dwa czy nawet trzy rodzice będą w stanie poświęcić na solidarność z nauczycielami, to jednak każdy kolejny będzie dla rodziców uciążliwy.

Nauczyciele do pracy jednak poszli

Poszli i przebywają na terenie przedszkoli oraz szkół, jednak swoich obowiązków służbowych nie wykonują. Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że nauczyciele za czas, w którym strajkują, wynagrodzenia nie otrzymają. W Policach radna Koalicji Obywatelskiej Ewa Ignaczak złożyła interpelację do burmistrza Polic, aby to samorząd zapłacił strajkującym nauczycielom. Co w tej sprawie zrobi burmistrz? Tego na razie nie wiadomo.

Co z egzaminami? W Policach nie ma zagrożenia, że się nie odbędą!

W Policach tego problemu nie ma, ponieważ podczas spotkania Witolda Stefańskiego, naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach z dyrektorami placówek edukacyjnych uzgodniono, że oddelegowani do przeprowadzenia egzaminów zostaną nauczyciele, którzy nie biorą udziału w strajku.

Egzaminy dla wszystkich gimnazjalistów odbędą się w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach. Egzaminy odbędą się w dniach od środy do piątku.

Kto będzie największym wygranym strajku nauczycieli? Jeżeli tacy w ogóle będą...

Wydaje się, że im dłużej trwać będzie sam strajk, tym lista zwycięzców będzie topniała. Na pewno nie będą nimi ani uczniowie, ani ich rodzice. Zwycięzcami nie będą również nauczyciele, którzy nie tylko nie otrzymają pensji za ten okres, to jeszcze mogą się spotkać z krytyką ze strony rodziców.

Niedobrze się stało, że w strajk nauczycieli i działania Związku Nauczycielstwa Polskiego zaangażowali się politycy opozycyjni wobec rządu. Najgorsze co może się stać albo i już się stało to upolitycznienie działań podjętych przez nauczycieli.

Autor: Gracjan Broda

Komentarze  

 
#1 FERT 2019-04-15 10:04
Niedobrze, a nie nie dobrze - taka jest forma pisowni...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją