Menu

Troska o uchodźców nie może przesłonić troski o Europejczyków

  • Gracjan Broda

Po wczorajszych tragicznych zamachach terrorystycznych do jakich doszło w stolicy Francji, w Polsce na nowo rozgorzała dyskusja na temat przyjmowania syryjskich uchodźców.

Do zamachów, w wyniku których zginęło 128 osób a około 200 jest rannych z czego połowa przebywa w stanie krytycznym, przyznało się dzisiaj Państwo Islamskie. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego uspokaja, że obecnie Polsce nie grożą ataki terrorystyczne. Odmienne zdanie w tej kwestii ma ustępujący minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, która uważa, że w obliczu wczorajszych wydarzeń we Francji, nikt dzisiaj nie może czuć się bezpiecznie.

Co dalej z syryjskimi uchodźcami?

Przyszły minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło, Witold Waszczykowski przyznał, że w sprawie przyjmowania przez Polskę uchodźców należy zachować wielką ostrożność.

Polskie społeczeństwo było dotychczas mocno podzielone w kontekście pomocy i przyjmowania syryjskich uchodźców do Polski. Jedni uważali, że Polacy powinni się z nimi solidaryzować a inni w obawie przed potencjalnymi ataki terrorystycznymi byli przeciwni ich przyjmowaniu.

Po wczorajszych atakach terrorystycznych w Paryżu, przeciwników sprowadzania uchodźców zdecydowanie przybywa. Świadczym mogą o tym komentarze pojawiące się na różnego rodzaju forach internetowych i w mediach społecznościowych.

- Ile jeszcze krwi niewinnych ludzi musi zostać przelanej, żebyśmy wreszcie otworzyli oczy? Polityczna poprawność nas niszczy. Ludzie nigdy nie będą tacy sami, kultura Europejska i mózgi afrykańskie prane od małego nigdy nie będą miały po drodze! - czytamy na jednym z forów internetowych.

Największą przegraną polityki proimigracyjnej powinna być dzisiaj nie tylko Francja, ale również Niemcy z Angelą Merkel na czele. Poprawność polityczna i szeroko rozumiany humanitaryzm oraz solidarność z uchodźcami powinna zejść na dalszy plan w kontekście realnych zagrożeń jakie płyną ze strony Państwa Islamskiego. A że takie naprawdę istnieje, Europa przekonała się wczorajszego wieczora.

Autor: Gracjan Broda

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją