Menu

Politycy w sieci, czyli jak można dostać obuchem od mieszkańca

  • Gracjan Broda

W ostatnim czasie Internet stał się ulubionym narzędziem polityków do komunikowania z wyborcami. Zwłaszcza w okresie prowadzonej kampanii wyborczej. To co jednak dało zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzejowi Dudzie, dla wielu polityków może okazać się zgubne. Dlaczego? Ponieważ Internet podobnie jak kij ma dwa końce.

Jeden z nich polega na komunikacji pomiędzy politykiem a wyborcą. Drugi natomiast buduje tę relację w odwrotnym kierunku. A to oznacza, że wyborca może bezpośrednio pytać polityka o różne tematy czasami nie do końca wygodne i takie, na które ów polityk chciałby odpowiadać.

Jeden z mieszkańców gminy Police skorzystał z ulubionego narzędzia polityków i skierował pytanie do całego grona lokalnych polityków, a dokładniej do radnych Rady Miejskiej w Policach.

- Czy przekazanie kwoty ponad 500 000 złotych na jeden z najbogatszych klubów siatkarskich w Polsce gdy jest tyle niezbędnych wydatków w gminie było aż tak ważne i niezbędne? Czy nie lepiej przekazać takie pieniądze na potrzeby dzieci w naszej Gminie? - pyta zdziwiony przyznaniem środków klubowi mieszkaniec. - Czy Panowie, których oświadczenia majątkowe są tak imponujące nie mogli tych pieniędzy przekazać ze swojej kieszeni? - dopytuje mieszkaniec.

Pytanie pojawiło się w środowy wieczór, 2 września na łamach portalu społecznościowego Facebook w grupie "Police". Dotychczas na odpowiedź zdecydował się radny Artur Echaust tłuamcząc, że kwota choć spora ma na celu promocję gminy Police i pozyskiwanie ewentualnych inwestorów.

- Faktem jest, że kwota może przytłaczać i każdy z nas znalazłby co najmniej kilka ważnych miejsc i potrzeb, które by ona zaspokoiła. Zgadzam się z inicjatywą remontu dróg i popieram ją w całej rozciągłości. Spornym jest zakres i szybkość realizacji przedsięwzięć z tego zakresu. Myślę, że wszyscy zgodzimy się z faktem, że wiele w tej dziedzinie zostało już zrobione - stara się tłumaczyć radny. - Pamiętjmy jednak, że Gmina również potrzebuje promocji, której sport jest znakomitym nośnikiem. Inwestycja w ten właśnie aspekt, mając na uwadze skalę na jaką jest ona prowadzona, wydaje się adekwatna. Spójrzmy na to szerzej a zwrócimy uwagę, że nazwa miasta trafia nad Bosfor a nawet dalej przy okazji spotkań drużyny siatkarskiej w Lidze Mistrzyń. Pytanie: Czy faktycznie tego własnie potrzebujemy? Odpowiedż brzmi TAK! Potrzebujemy inwestorów, napływu kapitału i świadomości wśród ludzi mieszkających poza granicami Polic, że jest to miejsce przyjazne, nowoczesne i gotowe na rozwój - wyjaśnia Artur Echaust.

Zdaniem radnego kluczową sprawą jest również podtrzymanie dobrej współpracy na linii gmina Police - Grupa Azoty. Tutaj pojawia się jednak kluczowe pytanie ze strony mieszkańca, który podnosi kwestię wspierania najbardziej uzdolnionej młodzieży w Policach, którą pozbawia się dofinansowania w myśl gminno-azotowej współpracy.

Może emocje byłyby zdecydowanie mniejsze, gdyby Mistrz Polski trenował i swoje mecze przynajmniej na poziomie ligowym rozgrywał w Policach...

Autor: Gracjan Broda

Komentarze  

 
#1 Biedronek 2015-09-09 19:30
Nie ma co się łudzić "wybrany" dla Polic i Trzebieży radny Artur Euchast, łyknął wiedzy od mistrza-rachmis trza Burmistrza, przy uzupełniającej wiedzy właściciela licznych tytułów p. Waldemara Euchasta - jak się utrzymywać na stołkach i to z jak najliczniejszą drużyną - w Gryflandzie
Mistrz-rachmistrz czuwa wychodzi mu na to, że 500 tys. to dobra inwestycja. Panny od siatkówki uaktywnią się w podzięce przed wyborami i tak wyjdzie na swoje - będzie odchodzić w glorii dla swoich przydupasów. Doda się do tego jakieś igrzyska i niestety liczny "ciemny lud" ze szkodą dla gminy i samych mieszkańców to pewnie kupi. No bo ile Gryfland miałby głosów za ileś tam mb. porządnej drogi i kto to będzie pamiętał? - marna garstka, a przecież nie o to idzie tej całej ekipie przez całe lata, która otumanianie ludu opanowała do perfekcji - czego wyznacznikiem jest wypowiedź Artura Euchasta o nadciągających szeregiem inwestorach do Polic, w pogoni za urodziwymi siatkarkami.
Cytować
 
 
#2 POkrowiec 2015-09-13 11:24
Na razie z nad Bosforu to ściągnął tutaj tylko Pan od Kebabu obok Kingi (na marginesie to bardzo przyzwoity człowiek), ale jego inwestycja raczej z wydatkiem 500 tysięcy niewiele ma wspólnego. Ten wydatek i takie uzasadnienie powinno być wystarczającym powodem do rozgonienia towarzystwa władającego Gminą, jaka promocja inwestorów , gdzie podatek od nieruchomości jest wielkości tego w Warszawie, gdzie nie ma żadnych ulg dla inwestorów. Za to mówi się , że siatkarki dadzą promocję za taką kasę, dobre drogi byłyby najlepszą reklamą dla odbiorców wizerunku tej Gminy, i tu dużo się robi( Piaskowa, Bankowa, itp), jednak ten wydatek woła o pomstę do nieba, bo wielkość kwoty jest nieporównywalna do efektu, chyba, że prawdziwa jest plotka, iż w zamian za tą kwotę Azoty dadzą inną kwotę na cel Gminy, ale to może być tylko plotka dla cichego uzasadnienia tego wydatku wśród swoich.
Cytować
 
 
#3 Kopaczowa 2015-09-16 11:39
POkrowiec...."w ydatek woła o pomstę do nieba, bo wielkość kwoty jest nieporównywalna do efektu, chyba, że prawdziwa jest plotka, iż w zamian za tą kwotę Azoty dadzą inną kwotę na cel Gminy, ale to
może być tylko plotka dla cichego uzasadnienia tego wydatku wśród swoich."

Tak to wyrzucona promocyjna kasa, na piaskownicę dla przetrwania nieudolnego GRYFA XXI za pobrane podatki... A teraz jaszcze puszczona przez nich ściema z przekazem -To jest pożyczka dla zbiedniałych Azotów,(które notują rekordowe zyski),a niedługo jak Azoty się odkują to zwrócą nam te 500 tys z procentami-Jak znalazł przed wyborami będzie dokładka,na wiszący most z tunelem pod nim,śmietnikowy ch inwestorów itd.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją