Menu

Ciężka próba nowego starosty

  • Gracjan Broda

Każdy kto myśli, że powołanego podczas wczorajszej sesji Andrzeja Bednarka na nowego starostę Powiatu Polickiego czekają cztery lata usłane różami jest w błędzie.

Problemy Powiatu Polickiego, z którymi przyjdzie się zmierzyć nowemu zarządowi są powszechnie znane. Dotyczą one przede wszystkim obszarów związanych z uporządkowaniem sytuacji w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, rozwiązaniem problemu zalegających śmieci przy ul. Kamiennej w Policach oraz remont dróg powiatowych.

Dla Andrzeja Bednarka będzie to ciężka próba. Jeżeli sobie poradzi przynajmniej z częściową realizacją wymienionych wyżej problemów zyska przede wszystkim jako polityk. Będzie bowiem postrzegany jako polityk skuteczny ale i kompromisowy. Bo wielu z tych problemów bez wypracowania odpowiednich kompromisów nie da się zrealizować. Może się okazać, że za cztery lata będzie największym wygranym.

Jeżeli odbudowa wizerunku Powiatu Polickiego mu się nie powiedzie to wypadnie z politycznego frontu do dalszego szeregu. Być może popadnie nawet w polityczny niebyt. Trzeba przyznać, że objęcie funkcji starosty to spore wyzwanie jakie postawił przed sobą były już sekretarz gminy Police.

Na skutecznym działaniu starosty polickiego mogą wypromować się również pozostali członkowie zarządu, czyli wicestarosta Paweł Mirowski i Beata Chmielewska (Golisowicz).

A jak będzie w rzeczywistości? Najbliższe lata pokażą.

Autor: Gracjan Broda

{fcomment}

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją