Menu

W Dobrej uruchomiono Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

  • Gracjan Broda

W miniony piątek w gminie Dobra uroczyście otwarto pierwszy Eksport, czyli Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, w którym przyjmowane będą wyłącznie selektywnie zebrane odpady komunalne, wytworzone i dostarczone przez mieszkańców gminy Dobra.

– Budowa Ekoportu to wymóg ustawy. Bardzo szybko podjęliśmy działania, żeby sprostać zadaniom, które są nałożone na gminę i aby jak najszybciej wybudować Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – powiedziała Teresa Dera.

Magazynowanie odpadów będzie się odbywało zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. To znaczy, że będzie prowadzone w sposób selektywny z podziałem na poszczególne frakcje rodzaje odpadów.

Odpady będą magazynowane w pojemnikach, które zabezpieczą gromadzone w nich opady przed przedostaniem się do środowiska.

Dodatkowo planowane jest wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w specjalistyczny, szczelny kontener na odpady niebezpieczne oraz kontener magazynowy dla przedmiotów do ponownego użycia.

Celem nadrzędnym jest usprawnienie i ulepszenie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Dobra, w sposób bezpieczny dla środowiska oraz zdrowia i życia jej mieszkańców.

Inwestycja została dofinansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska kwotą 1,2 miliona złotych. 300 tysięcy złotych gmina Dobra musiała dołożyć ze środków budżetowych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją